بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
زیبایی در طراحی سایت

زیبایی در طراحی سایت

یکی از اصول مهم در طراحی سایت که می تواند باعث موفقیت در ساخت وبسایت شود رعایت کامل نکات و اصول زیبایی در طراحی قالب سایت می باشد. رعایت این نکات باعث افزایش جذب مخاطب در طراحی سایت شده و فاکتور ماندگاری مخاطب در طراحی سایت را تقویت می کند. در این مقاله سعی شده است که تمامی عواملی که می تواند تاثیر مثبتی روی زیبایی در طراحی سایت داشته باشد نام برده شود و توضیح کوتاهی پیرامون آنها داده شده است.

تصاویر مهمترین جزء زیبایی در طراحی سایت

در میان تمامی اجزاء طراحی سایت تصاویر نقش برجسته تری در زیبایی طراحی سایت می توانند داشته باشند همچنین در طراحی محتوا سایت نیز تصاویر نقش مهمی به عهده دارند زیرا که این توانایی در آنها نهفته شده است که در یک نگاه مخاطب مطالبی را به او منتقل سازنند که شاید وب مستر سایت طراحی شده با چندین پاراگراف هم نتواند آن مفهوم را برساند.

اما در استفاده از تصاویر در طراحی سایت آنچه که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که به همان اندازه که تصاویر در بالا بردن زیبایی در ساخت سایت می تواند بسیار موثر باشد به همان اندازه هم می توانند نقش مخرب داشته باشد زیرا که عدم رعایت اصول بهینه سازی تصاویر موجب بالا رفتن حجم صفحات سایت شده و باکاهش سرعت بارگذاری در طراحی سایت نهایتا موجبات شکست پروژه طراحی سایت را فراهم میکند. شرکت طراحی سایت وب ساز با ارائه ماژول ویرایش خودکار تصاویر در طراحی سایت در جهت بهبود مسائل بهینه سازی در تصاویر قدم بزرگی برداشته است.

نقش منو و اسلاید شو روی زیبایی در طراحی سایت

یکی دیگراز اجزای که می تواند نقش مهمی در زیبایی در طراحی سایت ایفا کند منو در طراحی سایت است. استفاده از منو حرفه ای می تواند جلوه مطلوبی به طراحی قالب سایت داده و سایت از سایر رقبای طراحی سایت برجسته تر سازد. اسلاید شو از موارد تاثیر گذار دیگر روی فاکتور زیبایی در طراحی وب سایت می باشد. اسلاید شو به جابجایی تصاویر در طراحی وبسایت با افکت های خاص گفته می شود و وب مستر را قادر می سازد تا مهمترین اخبار سایت را به با استفاده از تصاویر به مخاطبین طراحی سایت انتقال دهد.

فونت عامل زیبایی در طراحی سایت

استفاده به جا از فونت علاوه بر اینکه می تواند عنصر زیبایی در طراحی سایت را افزایش دهد می تواند سبب شود تا در خواننده ایجاد انگیزه کرده و او را به مطالعه بیشتر مطالب وب سایت تشویق کند. متاسفانه فونت های فارسی پشتیبانی شده توسط مرورگر ها از سه فونت بیشتر نمی باشد برای استفاده از فونت های بیشتر باید به راههای مختلفی متوسل شد که در مقاله فونت در طراحی سایت بطور کامل توضیح داده شده است.

زیبایی در طراحی سایت با استفاده از چند قالب

یکی دیگر از مواردی که می تواند زیبایی فوق العاده به وب سایت ببخشد استفاده از چند قالب در طراحی وبسایت و یا به اصطلاح طراحی سایت چند قالبه می باشد. در این روش چند قالب با رنگ بندی های متفاوت توسط طراحی سایت برنامه نویسی می شود و توسط ابزاری در قالب وب سایت به کاربرین طراحی سایت ارائه داده می شود. بازدید کنندگان وقتی وارد وب سایت چند قالبه می شوند بر حسب سلیقه که دارند می توانند یک قالب را با رنگ بندی ویژه انتخاب کرده و در سایت به گشت و گذار بپردازند. این روش اقدام مناسبی برای جذب بازدید کنندگان و رفع خستگی آنها می باشد.

کلام آخر در زیبایی در طراحی سایت

هرچند که زیبایی تاثیر فراوانی در موفقیت های یک وب سایت دارد اما اصولا هر سایت زیبا موفق نیست. رعایت تمامی استانداردهای طراحی وب سایت در ساخت وب سایت امری واجب است که دوری از این استانداردها می تواند ضررهای غیر قابل جبرانی به بار آورد. مرکز طراحی سایت وب ساز از تمامی استانداردها به خوبی آگاهی داشته و بصورت ویژه وب سایت شما را طراحی می کند. با مرکز طراحی سایت وب ساز زیبایی در طراحی سایت خود را بصورت تخصصی انجام دهید.