بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
زبان های طراحی سایت

زبان های طراحی سایت

امروزه طراحی وب سایت و حضور در فضای مجازی برای صاحبان مشاغل بزرگ و کوچک به یک ضرورت تبدیل شده است. برای ساخت وب سایت یا باید به متخصصین طراحی سایت حرفه ای رجوع کرد و یا بر دانش طراحی سایت تسلط کامل داشت و خود به طراحی وبسایت پرداخت. در ساخت وبسایت از زبانهای مختلفی استفاده می شود در این مقاله سعی شده است که زبانهای طراحی سایت را نام برده و به شرح آنها بپردازیم.

زبان htmlبه عنوان زیربنای زبان های طراحی سایت

زبان htmlاز مهمترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب به شمار می آید و بمنظور طراحی پیشرفته سایت باید به زبان htmlبه عنوان زیربنای زبان های طراحی سایت تسلط کامل داشته باشید.

تمامی استانداردهای طراحی سایت بوسیله این زبان پایه گذاری خواهد شد و حدود هشتاد درصد سئو یا بهینه سازی در طراحی سایت که عامل اصلی موفقیت در طراحی وب محسوب می شود روی کدهای زبان htmlدر طراحی سایت پیاده خواهد شد. اگر شما در شناخت کدهای پایه و اصلی زبان htmlدچار ضعف باشید نه تنها نمی توانید طراح سایت خوبی باشید بلکه قادر به مدیریت حرفه ای سایت نیز نخواهید بود. پس باید در آموختن زبان htmlنهایت دقت و هوش خود را به کار گیرید.

زبان cssاز زبان های طراحی سایت

یکی از مهمترین زبان های ساخت وبسایت که طراحی قالب سایت بصورت حرفه ای کاربرد زیادی دارد زبان cssدر طراحی سایت می باشد. با استفاده از زبان cssمی توانید تمام کدهای مورد نیاز قالب در طراحی سایت در یک صفحه مخصوص جمع کرد و برای آنها یک کلاس یا آیدی مشخص تعریف کنید و سپس این کلاس ها را در جایی که می خواهید فرا خوانی کنید. این کار یکی از روش های بسیار مناسبی برای کاهش حجم صفحات سایت به شمار می آید و و می تواند به افزایش سرعت بارگذاری در طراحی سایت کمک شایانی کند.

جاوا اسکریپت از زبان های طراحی سایت

جاوا اسکریپت از زبانهای به شمار می آید که می تواند زیبایی در طراحی سایت را برای شما به ارمغان آورد. با استفاده از این زبان می توان افکت های ویژه ای به تصاویر در طراحی سایت اضافه کرد و  جلوه های منحصر بفردی به سایر اجزای طراحی سایت به منظور رعایت حقوق کاربران بخشید.

در زبان های طراحی سایت زبان دیگری نیز وجود دارد که بر اساس زبان جاوا اسکریپ نوشته شده است و در حقیقت یک کتابخانه آماده از پلاگین های زبان جاوا اسکریپت محسوب می شود. این زبان که به زبان جی کوئری در طراحی سایت معروف است به دلیل استفاده آسان و راحت به سرعت رشد یافته و امروزه در اکثر پروژه های که توسط شرکت های طراحی سایت ارائه می شود مورد استفاده قرار می گیرد.

زبان phpاز زبان های مهم طراحی سایت

زبان های طراحی سایت که تا اینجا از آنها نام برده شد زبان های سمت کلاینت بودنند یعنی زبان های طراحی سایتی که کاربرین با آنها روبه رو هستند. اما زبان phpاز دسته زبان های سمت سرور به شمار می آید در زبانهای سمت سرور کاربر وب سایت کد های زبان های برنامه نویسی را بر روی مرورگر خود نمی تواند مشاهده کند.

زبان phpدر طراحی سایت جزء زبان های ارزان قیمت به حساب می آید که هاست ارزان قیمت لینکوس آن را پشتیبانی می کند و به همین دلیل در ایران استفاده کنندگان فراوانی دارد. از دیگر زبان های طراحی وبسایت زبان aspمی باشد که کاربردی مشابه با زبان phpدارد اما به دلیل قیمت بالاتری که نسبت به php دارد کاربرین زیادی ندارد.

به یاد داشته باشید آنچه که بیان شد از مهمترین و پرکاربردترین زبانهای طراحی سایت می باشند که به همراه یک پایگاه داده در برای ساخت وب سایت حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. اما آنچه که برای حضور پررنگ در دنیای مجازی بسیار موثر است انتخاب یک شرکت طراحی سایت حرفه ای می باشد. با وب ساز حضوری پررنگ را در فضای مجازی تجربه کنید.