بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا

دیگر زمانی که مردم فقط با رایانه به اینترنت متصل می شدند و سایت ها را تنها با یک رزولوشن مشخص مشاهده می کردند گذشته است. تکنولوژی به سرعت پیشرفت کرده است و همگام با پیشرفت تکنولوژی طراحی وب سایت ها هم رشد چشم گیری داشته اند. امروزه طراحان سایت برای جذب رضایت کاربرین وب سایت ها از روش نوینی تحت عنوان طراحی سایت واکنش گرا استفاده می کنند.

طراحی سایت واکنش گرا چیست

در طراحی قالب وب سایت های قدیمی تمامی اجزای طراحی سایت با اندازه ثابت طراحی می شدند به عبارت دیگر در تمامی وسایلی که با اندازه صفحات مختلف با سایت ارتباط برقرار می کردند یک قالب در ساخت سایت تعریف می شد.

امروزه برای نمایش بهینه سایت در رزولوشن های مختلف ، کدنویسی های مختلفی صورت می گیرد. این کار موجب می شود که نمایش سایت در هر وسیله ارتباطی و یا در اندازه های مختلف پنجره مرورگر ، بصورت استاندارد و مطلوب نمایش داده شود. به این شیوه نو در ساخت وبسایت ،طراحی سایت واکنش گرا گفته می شود.

علت طراحی سایت واکنش گرا

در زمینه طراحی سایت واکنش گرا سئوالی که مطرح می شود این است که ضرورت طراحی سایت واکنش گرا چیست؟ در پاسخ به این سئوال باید گفت که با پیشرفت تکنولوژی مردم با وسایل مختلفی مانند تبلت ، گوشی های هوشمند ، لب تاب و… با اینترنت ارتباط برقرار می کنند. هر یک از این وسایل دارای رزولوشن های متفاوتی هستند. این مسئله باعث بوجود آمدن یک چالش تازه در طراحی قالب سایت می شود و آن مشکل این است که از یک طرف نمایش صفحات وب سایت ها در وسایلی با رزولوشن های پایین باعث می شود که بازدید کننده سایت برای خواندن یک مطلب ، دائما از یک طرف صفحه به طرف دیگر آن حرکت کرده که نهایتا خستگی او را به دنبال خواهد داشت و باعث فرار او از وب سایت خواهد شد. از طرف دیگر در مرورگرهای با رزولوشن های بالا ، صفحات سایت کوچکتر از حد عادی نشان داده خواهد شد که این مطلب هم جلوه نامناسبی به سایت شما خواهد بخشید. برای رفع این گونه مشکلات استفاده از تکنولوژی طراحی سایت واکنش گرا ضروری می باشد.

مزیت های طراحی سایت واکنش گرا

اگر طراحی وبسایت واکنش گرا هیچ گونه مزیتی نداشته باشد جز اینکه باعث جذب طیف گوناگونی از کاربران طراحی سایت شود همین امر وب مستر را ایجاب می کند که بطرف طراحی قالب سایت واکنش گرا سوق پیدا کند. زیرا مهمترین سرمایه یک وب سایت بازدیدکنندگان طراحی سایت او می باشند و جلب رضایت آنها باید همواره از اهداف اصلی وب مستر سایت باشد. در ادامه به قسمت های دیگری از مزایای طراحی سایت واکنش گرا اشاره خواهیم کرد.

استفاده مطلوب از تمامی عرض مرورگر در ساخت وب سایت

مدیریت کامل تمامی اجزای صفحه توسط مخاطبین طراحی سایت

استفاده از پهنای باند کمتر در طراحی وب سایت واکنش گرا

زیبایی نمایش قالب در تمامی وسایل ارتباطی با طراحی وب واکنش گرا

افزایش سرعت بارگذاری در طراحی سایت واکنش گرا

ضرورت طراحی سایت واکنش گرا برای وب سایت های پر بازدید

در وب سایت های پربازدید ، چیزیکه بسیار حائز اهمیت است ترافیک مصرفی سایت می باشد. میزان ترافیک مصرفی در وبسایت ها حاصلضرب تعداد صفحات مشاهده شده وب سایت در حجم صفحات مشاهده شده می باشد.

حال اگر ترافیک مصرفی سایت از حد قراردی که هاست باشما دارد بالاتر برود شما باید برای خرید هر گیگا بایت ترافیک مصرفی مبلغی را به حساب ارائه دهندگان خدمات هاست خود واریز کنید.

در سایت های پربازدید هرچقدر حجم صفحات پایین تر بیاید ترافیک مصرفی شما کاهش پیدا خواهد کرد. در شیوه واکنش گرا به دلیل اینکه سایز عکس ها در رزولوشن های مختلف متفاوت است یکی از بهترین روش ها برای کاهش ترافیک مصرفی سایت ها پربازدید خواهد بود. تا جایی که بسیاری از کارشناسان طراحی سایت ، ساخت سایت های واکنش گرا برای سایت های پربازدید یک ضرورت می دانند.

با وبساز طراحی سایت واکنش گرا به شیوه حرفه ای تجربه کنید.