بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
طراحی قالب وب سایت

طراحی قالب وب سایت

اگر نگاهی دقیق به صفحات اینترنتی موجود در فضای مجازی بیاندازید به راحتی می توان پی ببرد که اولین چیزیکه در طراحی سایت نظر کاربران را به خود جلب می کند طراحی قالب وب سایت می باشد. با کمی دقت در ساختار سایت خواهید فهمید که تمامی متون در طراحی سایت در قالب به مخاطب نشان داده خواهد شد و حتی تصاویر در طراحی سایت نیز جزئی از همین قالب به شمار می آیند و از مجموع آنها زیبایی در قالب وب سایت خلق خواهد شد. اهمیت قالب به اندازه ای می باشد که متخصصین طراحی وبسایت گفته اند اگر طراحی قالب وب سایت بصورت حرفه ای انجام گیرد نیمی از مسیر موفقیت در طراحی سایت طی شده است آنها معتقدند که طراحی قالب سایت سنگ زیربنای پروژه های طراحی سایت محسوب می شود که باید به درستی در جایگاه خود قرار گیرد. در مقاله طراحی قالب وب سایت قصد داریم تا فاکتورهای که باعث حرفه ای شدن طراحی قالب وب سایت خواهد شد را بیان کنیم.

نقش رنگ در طراحی قالب وب سایت

یکی از عناصر بسیار مهمی که در ساخت وبسایت باید به درستی توسط گرافیست رعایت شود انتخاب صحیح رنگ در طراحی سایت می باشد. رنگ ها می توانند انتقال دهنده حالات گوناگونی به مخاطبین طراحی وبسایت باشند یک گرافیست حرفه ای به کسی گفته می شود که رنگها را در پروژه های ساخت سایت با توجه به اهداف طراحی سایت کارفرما انتخاب کند.

تصاویر در طراحی قالب وب سایت

از دیگر نکاتی که‌ گرافیست حرفه ای در ساخت قالب وبسایت باید رعایت کند استفاده اصولی و به جا از تصاویر در طراحی قالب وب سایت می باشد. استفاده به جا از تصاویر به معنای استفاده بهینه و مناسب از تصویر در طراحی متون سایت می باشد که می تواند موجب رفع خستگی کاربر در طراحی سایت شده و میزان ماندگاری مخاطب در طراحی سایت را افزایش دهد.

نقش جی کوئری در طراحی قالب وب سایت حرفه ای

از دیگر ابزار های که موجب طراحی قالب وب سایت حرفه ای خواهد شد و می تواند تاثیر پذیری مخاطب در طراحی سایت را افزایش دهد و همچنین سبب ایجاد محبوبیت در طراحی سایت گردد استفاده صحیح و مناسب از جی کوئری در طراحی سایت می باشد. طراح قالب سایت حرفه ای باید در قسمت های مختلف سایت استفاده درست و مناسب را از زبان جی کوئری در ساخت وبسایت انجام داده اما نباید هرگز در این کار زیاده روی کند زیرا موجب سنگین شدن صفحات سایت شده و نهایتا فراری شدن مخاطب در طراحی سایت را به دنبال خواهد داشت.

طراحی قالب وب سایت حرفه ای و فونت

از نشانه های دیگر طراحی قالب وب سایت حرفه ای استفاده مناسب از فونت در آن می باشد. فونت از عواملی می باشد که باعث تقویت عنصر زیبایی در طراحی سایت شده و قابلیت جذب مخاطب را دارا می باشد. در استفاده از فونت در طراحی سایت باید دقت داشت تا توسط مروگرهای مختلف قابل نمایش باشد. در پایان اضافه خواهیم کرد که طراحی قالب وب سایت اگر بصورت حرفه ای انجام گیرد وبسایت این شانس را پیدا می کند تا در رقابت نفس گیر فضای مجازی حرفی برای گفتن داشته باشد. با انتخاب وبساز به عنوان طراحی قالب وب سایت خود از سایر رقبای طراحی سایت خود متمایز شوید.