بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
طراحی قالب سایت

طراحی قالب سایت

در پروژه طراحی سایت شاید یکی از مواردی که به نظر خیلی از افراد کار ابتدایی و راحتی به نظر برسد طراحی قالب سایت است. اما لازم است بدانیم که طراحی قالب در موفقیت و شکست سایت بسیار تاثیرگذار خواهد بود و اگر بر طبق اصول حرفه ای طراحی نگردد هرگز نمی تواند وب مستر خود را به اهداف طراحی سایت او برساند.

قالب در ساخت سایت مهمترین راه ارتباطی با مخاطبین در طراحی سایت به شمار می آید. به عبارت دیگر قالب وب سایت همانند جعبه ای می باشد که سایر اجزای طراحی سایت در داخل این جعبه شکل یافته و منظم می شود و مردم از آنچه که در داخل جعبه است هویت شما را تشخیص خواهند داد. برای طراحی حرفه ای قالب سایت لازم است که طراح قالب ، شناخت درستی از دیگراجزای سایت که در داخل قالب قرار می گیرد داشته باشد. در ادامه مقاله طراحی قالب سایت به معرفی مهمترین اجزای داخلی قالب خواهیم پرداخت.

اجزای مهم در طراحی قالب سایت

اجزای مهم در طراحی قالب سایت

همانطور که گفته شد طراحی قالب سایت یعنی چهارچوبی که تمامی اجزای وب سایت در داخل این چهارچوب قرار می گیرند. مهمترین اجزای این چهارچوب عبارت از موارد زیر می باشد.

هدر در طراحی قالب وب سایت را می توان به عنوان اولین جزء قالب مطرح کرد. هدر به قسمت کوچکی از بالای صفحات سایت گفته می شود که آنرا از دیگر قسمت های صفحه جدا می کند. هدر می تواند محلی برای قرار گرفتن لینک های مهم وب سایت می باشد.

منو در طراحی سایت یکی دیگر از اجزای مهم در طراحی وب سایت محسوب می شود. جایگاه  منو معمولا در بالای صفحات وب سایت می باشد تا به راحتی برای همگان قابل دسترسی باشد.

اگر چه رنگ را نمی توان به عنوان یکی از اجزای سایت محسوب کرد اما با توجه به تاثیر فراوانی که روی مخاطبین خود دارد کارشناسان طراحی سایت آن را به عنوان یکی از اجزای سایت به شمار می آورند. رنگ و تاثیر آن در ساخت وب سایت ، حقیقتی است که برای هر طراح سایت غیر قابل انکار می باشد. با تسلط به دانش روانشناسی رنگ در طراحی سایت می توان به کاربرین حس آرامش و اعتماد را انتقال داد و آنها را برای خرید محصولات سایت و یا بازدید از دیگر صفحات سایت تشویق کرد.

یکی دیگر از اجزای مهم در طراحی قالب سایت فونت می باشد. استفاده به جا از فونت های تبلیغاتی در حاشیه و تیتراژ متون طراحی سایت و همچنین استفاده از فونت های شیوا و روان در طراحی محتوی سایت موجب زیبایی در قالب سایت خواهد شد و به قالب سایت سنگینی و متانت خاصی خواهد بخشید. از اجزای دیگر سایت می توان به تصاویر در طراحی سایت ، اسلاید شو ، منوی پایین صفحه و بخش تبلیغات اشاره داشت.

استفاده درست از css در طراحی قالب سایت

استفاده درست از  css در طراحی قالب سایت

scsدر طراحی سایت به عنوان یک صفحه مرجع در شکل دهی اصلی قالب سایت می باشد که نقش بسیار مهمی روی قالب در طراحی سایت دارد. با استفاده از قانون class در css می توان یک بار کد قالب را نوشت و سپس بر روی گزینه های مختلف آن را اعمال کرد. این امر موجب بالا رفتن سرعت لود قالب شده و می تواند نقش بزرگی در موفقیت در طراحی سایت داشته باشد.

تعریف طراحی قالب سایت حرفه ای

به طراحی های که هدف طراحی سایت از همان ابتدا بوسیله گروه طراحی سایت مشخص شده و سپس تمامی مراحل طراحی سایت با توجه به هدف سایت پیاده خواهد شد طراحی حرفه ای سایت گفته می شود. اینگونه طراحی ها بوسیله چندین متخصص برنامه نویسی که هر یک دارای برد تخصصی در زمینه خاص هستند صورت می پذیرد.

در طراحی قالب سایت حرفه ای به رنگ در طراحی سایت اهمیت ویژه ای داده می شود.  طراحی های حرفه ای در مقابل طراحی سایت آماتور قرار دارند که بوسیله افراد سودجو در طراحی سایت صورت می گیرد. افراد آماتور و غیر حرفه ای که از سطح دانش پایین تری برخوردار هستند بدون در نظر گرفتن اهداف و اصول بهینه سازی در طراحی سایت که برای طراحی حرفه ای سایت ضروری هستند دست به طراحی زده و نهایتا به ناکامی در طراحی سایت منتهی خواهند شد.

در پایان باید گفت که طراحی قالب سایت محل ظهور هویت شما در فضای مجازی می باشد آنرا با سپردن به دست افراد آماتور در طراحی سایت خدشه دار نکنید.