بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
طراح وب سایت

طراح وب سایت

طراحی سایت یکی از مشاغل پیچیده و فنی به شمار می آید که دارای آینده شغلی بسیار مناسب و درآمد بسیار خوبی می باشد. براینکه فردی بتواند بصورت حرفه ای در فضای مجازی به فعالیت بپردازد باید دارای دانش طراحی سایت وسیعی باشد و بر زبانهای طراحی سایت زیادی مسلط باشد. پر شاخه بودن علم طراحی سایت سبب شده است که پروژه های طراحی سایت معمولا بصورت گروهی و در قالب تیم های طراحی سایت اجرا گردند.

اما یک سئوال در اینجا مطرح می شود که آیا  امکان طراحی وب سایت حرفه ای بوسیله یک طراح وب سایت وجود دارد؟ در جواب باید گفت برای اینکه بتوان یک طراح وب سایت حرفه ای شد باید زحمت و تلاش فراوان انجام داد و در کنار این زحمت و تلاش فراوان علاقه شدید و استعداد بالا هم داشت. یک طراح وب سایت حرفه ای حداقل باید در چهار رشته ساخت وبسایت کسب مهارت کند. در ادامه مقاله طراح وب سایت به زمینه های که یک طراح برای حرفه ای شدن به آنها نیاز دارد خواهیم پرداخت.

گرافیک اولین تخصص برای طراح وب سایت

یک طراح وب سایت برای حرفه ای شدن باید در اولین قدم بر دانش گرافیک و طراحی قالب psd تسلط پیدا کند. او باید با علم روانشناسی رنگ در طراحی سایت آشنایی داشته باشد و با تکیه بر تجربه های خود و با توجه به نیازهای کارفرمایان طراحی سایت به طراحی قالب سایت بصورت گرافیکی پرداخته و قالب سایت را بصورت پی اس دی طراحی کند تا وارد مرحله کد نویسی قالب گردد. آشنایی کامل با اجزای طراحی سایت و داشتن توانایی بهینه سازی تصاویر در طراحی وب سایت از الزامات اولیه گرافیست حرفه ای می باشد.

آشنایی کامل طراحی وب سایت با زبانهای طراحی قالب

از دیگر مواردی که طراح وب سایت باید در آن دارای مهارت کامل باشد تبدیل قالب پی اس دی به اچ تی ام ال می باشد. در این مرحله طراح وب سایت باید در قدم اول قالب پی اس دی را به تگ های اچ تی ام ال تبدیل کند و سپس به شکل دهی قالب وب سایت با استفاده از زبان css در طراحی سایت بپردازد.

افزودن پلاگین های مورد نیاز جی کوئری برای رعایت حقوق کاربران در در طراحی سایت نیز از ضروریات این مرحله به شمار می آید. در نحوه استفاده از پلاگین های جی کوئری در طراحی وبسایت ، طراح وب سایت باید دقت داشته باشد تا حجم صفحات سایت  افزایش نیافته و به سرعت بارگذاری در ساخت وبسایت لطمه وارد نشود.

طراحی سیستم مدیریت محتوی مهمترین وظیفه طراح وب سایت

برای اینکه بتوان به طراح وب سایت حرفه ای تبدیل شد لازم است که طراح سایت قادر به ساخت سیستم مدیریت محتوی قدرتمند با استفاده از زبان پی اچ پی در طراحی وب باشد. سیستم مدیریت محتوا در طراحی سایت به وب مستر سایت طراحی شده این توانایی را می دهد که به اضافه کردن و طراحی متون سایت پرداخته و بر سایر اجزای طراحی وب سایت تسلط پیدا کند. طراحی سیستم مدیریت محتوا سایت از وظایف مهم طراح وب سایت محسوب می شود. آخرین وظیفه طراح وب سایت پس از طراحی حرفه ای سایت ، قرار دادن وب سایت ساخته شده در هاست می باشد.

در پایان مقاله طراح وب سایت باید گفت که آموختن تمامی آنچه که در قسمت بالا به آن اشاره شد به دلایل مختلفی از جمله گستردگی و دامنه دار بودن آنها و همچنین پیشرفت روز افزون دانش طراحی سایت برای یک فرد کار بسیار مشکلی خواهد بود از این رو پروژه های حرفه ای ساخت سایت بوسیله تیم های طراحی وب در شرکت های بزرگ و حرفه ای ساخته خواهد شد. با وب ساز که مجموعه ای از طراحان وب سایت حرفه ای می باشد برای حضور در دنیای مجازی همراه شوید.