بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو

یکی از عوامل چشم گیری که در موفقیت و برتری طراحی سایت نسبت به سایز رقبا بسیار اهمیت دارد و موجب ایجاد محبوبیت در طراحی سایت می گردد طراحی سایت ریسپانسیو می باشد. طراحی وب سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا به طراحی سایتی گفته می شود که قالب در آنها مطابق با اندازه رزلوشن وسیله ارتباطی کاربر تغییر پیدا خواهد کرد. به عبارت دیگر در طراحی وب سایت های ریسپانسیو حالت های نمایشی مختلفی از قالب وب سایت به نمایش گذاشته خواهد شد. طراحی قالب ریسپانسیو می تواند منافع طراحی سایت بیشماری را برای وب مستر سایت خود به دنبال داشته باشد در ادامه مقاله طراحی سایت ریسپانسیو به بیان مزایای طراحی وب سایت ریسپانسیو خواهیم پرداخت.

مزایای طراحی سایت ریسپانسیو

اولین منفعتی که طراحی سایت ریسپانسیو می تواند با خود بیاورد افزایش ماندگاری مخاطب در طراحی سایت می باشد. همانطوریکه می دانیم یکی از معیارهای اصلی در نمره دهی موتورهای جستجوگر به بهینه سازی سایت ، مسئله ماندگاری بازدیدکنندگان می باشد. ساخت سایت بصورت ریسپانسیو سبب انتقال حس آرامش به بازدیدکننده گان شده و ماندگاری مخاطب در سایت را به طرز محسوسی افزایش خواهد داد. از طرف دیگر طراحی سایت ریسپانسیو سبب افزایش جذابیت در طراحی سایت نیز خواهد شد و قابلیت کاربر پسند بودن سایت را تقویت خواهد کرد.

در گذشته برای ایجاد سازگاری قالب چندین قالب مجزای کد نویسی کرده و با استفاده از دستورات اچ تی ام ال در اول صفحات سایت مخاطب را به سایت های مخصوص وسایل ارتباطی او هدایت می کردند. این عمل موجب می شود محتوا در طراحی از سوی موتورهای جستجوگر تکرای تشخیص داده شود و نمره منفی به انها تعلق بگیرد. طراحی سایت ریسپانسیو به استفاده از روش های جدید از دو نسخه ای شدن وبسایت جلوگیری خواهد شد.

از دیگر مزایای طراحی سایت ریسپانسیو کاهش پهنای باند مصرفی می باشد. زیرا برای وسایلی با رزولوشن های پایین تصاویر در طراحی سایت کوچکتر به نمایش در خواهند آمد. استفاده از تصاویر کم حجم به جای تصاویری با حجم بالا تاثیر زیادی در میزان مصرف پهنای باند خواهد داشت. آنچه بیان شد تنها گوشه ای از فوائد طراحی سایت ریسپانسیو بود اما اگر در مقالات مختلف وبساز دقیق شوید با فوائد بیشتری از طراحی وب سایت ریسپانسیو آشنا خواهید شد.

طراحی سایت ریسپانسیو وب ساز

وب ساز به عنوان یک مرکز طراحی سایت حرفه ای در زمینه طراحی سایت ریسپانسیو نیز پیشتاز بوده و با تولید حرفه ای قالب سایت ریسپانسیوی فضای رقابتی را برای سایر رقبای خود در بازار طراحی سایت بسیار تنگ کرده است. طراحی وب سایت ریسپانسیو در وبساز مطابق با آخرین استانداردهای در ساخت وبسایت می باشد و برای مخاطبین طراحی سایت ریسپانسیو از جذابیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

مراحل طراحی وب سایت ریسپانسیو در وبساز به این شیوه خواهد بود که در ابتدا متخصص گرافیست اجزای طراحی سایت را مطابق با نوع قالب طراحی کرده و اندازه های مختلفی از تصاویر مورد نیاز را در اختیار گروه کد نویسی پروژه قرار می دهد. کاهش حجم قالب ریسپانسیوی نیز به طرز محسوس از فواید اتخاذ این شیوه در طراحی وبسایت ریسپانسیو به شمار می آید. با طراحی سایت ریسپانسیو خود توسط وب ساز با چهره ای متفاوت در فضای مجازی حضور پیدا کنید.