بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
تصاویر در طراحی سایت

تصاویر در طراحی سایت

یکی از اجزای طراحی سایت که نقشی بسیار اساسی در دستیابی به موفقیت دارد تصاویر هستند. به عقیده بسیاری از کارشناسان طراحی سایت ، تصاویر را می توان مهمترین جزء قالب در طراحی سایت دانست. اگر طراح سایت با نحوه درست استفاده کردن تصاویر در طراحی سایت آشنایی داشته باشد می تواند درصد موفقیت سایت طراحی شده را تاحد بسیار چشم گیری افزایش داده و زیبایی در طراحی سایت را دوصد چندان کند. در مقابل استفاده نابجا و غیر اصولی از تصاویر یقینا یک وب سایت را به سوی شکست در طراحی سایت خواهد کشید.

برای افرادی که قصد دارند طراحی سایت حرفه ای را بیاموزند به طور حتم از مهمترین چیزهای که باید آموزش ببینند نحوه استفاده از تصاویر در طراحی سایت و بهینه سازی آن می باشد. در این مقاله بصورت مختصر و مفید سعی شده است پیرامون مهمترین ابعاد تصاویر در ساخت سایت صحبت شود.

انواع تصاویر در طراحی سایت

بطور رایج چهار فرمت تصاویر توسط مرورگرها قابل شناسایی است که هر کدام از آنها در جایگاه های مختلفی کاربرد دارند. اولین مورد تصاویر با فرمت jpg یا jpag هستند. طراح سایت از این فرمت در بکارگیری تصاویر با حجم واندازه بالا استفاده می کند. این فرمت به عنوان بهترین فرمت برای فشرده کردن تصاویر در طراحی سایت به شمار می آید.آید فرمت دوم تصاویر در ساخت سایت فرمت png می باشد. از فرمت png تصاویر برای نمایش آیکن ها و لوگوها یا تصاویری که قسمتی از آنها برش خورده است استفاده می شود. سومین فرمت تصاویر در طراحی سایت فرمت gif می باشد که بیشتر برای تصاویر متحرک مورد استفاده قرار می گیرد. چهارمین نوع تصاویر در طراحی سایت ، تصاویری هستند که بوسیله فونت به قالب سایت اضافه می شود. فرمت این نوع تصاویر svg می باشد که بوسیله کدهای css در قالب سایت فراخوانی می شود.

بارگذاری و رابطه آن با تصاویر در طراحی سایت

یکی از نشانه های طراحی سایت غیرحرفه ای بکار بردن تصاویر غیرحرفه ای در وب سایت می باشد. تصاویر غیرحرفه ای در طراحی سایت به تصاویری گفته می شود که دارای حجم بالایی باشند. در طراحی های حرفه ای سایت طراحان با تغییر فرمت تصاویر و استفاده از فرمت مناسب حجم تصاویر را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهند. این اشتباهی که در طراحی سایت آماتور مشاهده می شود می تواند سرعت بار گذاری در طراحی سایت را تا حد بسیار زیادی کاهش داده و در نتیجه باعث فراری دادن کاربرین شود. در سطح حرفه ای طراح باید بداند که هیچ چیزی از دید موتورهای جستجوگر پنهان نمی ماند و موتورها برای هر اشتباهی نمره منفی در نظر خواهند گرفت.

بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت

یکی از گزینه های که در آن موضوع بهینه سازی در طراحی سایت مطرح می شود تصاویرهستند. با بهینه سازی تصاویر می توان حجم قالب در طراحی سایت را تا حجم زیادی کاهش داد که این امر موجب افزایش سرعت سایت شده و پهنای باند مصرفی را کاهش می دهد.

بهینه سازی تصاویر رامی توان در دو مقوله حجم تصاویر و اندازه تصاویر مطرح کرد. بهینه سازی حجم تصاویر به معنای انتخاب یک فرمت مناسب برای ذخیره کردن تصاویر در هاست می باشد. اما بهینه سازی اندازه تصاویر یعنی اینکه ما تصاویر را در اندازه های واقعی به خدمت بگیریم. به عنوان مثال تصاویری که در قالب وب سایت به اندازه ۲۰۰*۱۲۰ میباشند با تصاویر به ابعاد دیگر را با استفاده از ابزار های width  جایگزین نکیم.

اگر بخواهیم یکی از بهترین نرم افزار های موجود در بازار برای بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت به شما معرفی کنیم باید فتو شاپ را نام برد. این نرم افزار ویژه قادر خواهد بود حجم تصاویر را بدون افت کیفیت آنها تا حد بسیار بالایی کاهش دهد. اما استفاده از این نرم افزار در سطح گسترده برای تمامی وب مستر ها و مخصوصا آنهایی که به طراحی محتوی سایت در سطح گسترده مشغول هستند مقدور نخواهد بود. متخصصین وب ساز با طراحی ماژول حرفه ای ویرایش خودکار تصاویر در طراحی سایت این مشکل را برطرف نموده اند و خیال کارفرمایان طراحی سایت را از این بابت آسوده کرده اند. با این نرم افزار وب مستر تنها تصویر مورد نیاز خود را در کامپیوتر و یا فضای مجازی انتخاب می کند از آن پس سیستم مدیریت محتوی وب ساز به طور خودکار به ویرایش تصاویر مورد نظر شما پرداخته و تصویر بهینه شده را در هاست ذخیره خواهد کرد.

مبحث تصاویر در طراحی‌سایت بسیار گسترده می باشد. از این رو برای کسب اطلاعات بیشتر به سایر مقالات ی که در این باب در وبساز منتشر شده است مراجعه کنید. با وب ساز مدیریت تصاویر در طراحی سایت را بصورت حرفه ای انجام دهید.