بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
اصول طراحی سایت

اصول طراحی سایت

طراحی سایت استاندارد نیازمند رعایت دقیق یک سری از قوانین و مقررات می باشد تا بتواند وب مستر را به موفقیت در طراحی سایت برساند و آنرا تبدیل به طراحی وب سایت موفق کند. از این قوانین و مقررات تعبیر به اصول طراحی سایت می شود. زیر پا گذاشتن یا نادیده گرفتن این اصول می تواند منجر به شکست در طراحی سایت گردد. در مقاله اصول طراحی سایت سعی داریم مهمترین اصول‌طراحی وب سایت را بیان کرده و توضیحاتی مختصری درباره آنها ارائه دهیم.

اصول تصاویر در طراحی سایت

تصاویر یکی از اجزای جداناشدنی وب سایت به شمار می آید که تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی در طراحی سایت می گذارد. این جزء مهم که می تواند بیشترین تاثیر را در جذب مخاطب در طراحی سایت داشته باشد اگر مطابق با اصول طراحی سایت بخدمت گرفته نشود می تواند اثرات جبران ناپذیری را برای وب مستر سایت طراحی شده به دنبال داشته باشد. برای استفاده اصولی تصاویر در ساخت سایت حتما باید آنرا از فیلتر بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت عبور داده تا قابل استفاده در وب سایت گردد. به عقیده تمامی کارشناسان رعایت اصول تصاویر در طراحی وبسایت از مهمترین مراحل طراحی وب به شمار می آید.

بکار بردن رنگ طبق اصول طراحی سایت

یکی دیگر از بخش های که آشنایی با اصول آن در قالب سایت موجب افزایش تاثیر گذاری روی مخاطب در طراحی سایت خواهد شد بکار بردن رنگ مطابق با اصول طراحی سایت می باشد. رنگ می تواند مطابق با اهداف طراحی سایت حس های مختلفی را به مخاطبین سایت انتقال دهد و در دستیابی به موفقیت سهم عمده ای داشته باشد. استفاده مناسب از پلاگین های جی کوئری از اصول دیگر طراحی وب سایت محسوب می شود. طراح سایت همواره باید سعی کند پلاگین های آزموده را در ساخت وب سایت به خدمت بگیرد تا سرعت بارگذاری در طراحی سایت کاهش پیدا نکند.

بهینه سازی اصلی مهم از اصول طراحی سایت

یکی از اصل های مهم و اساسی از اصول طراحی وبسایت اصل بهنیه سازی در طراحی سایت می باشد. بهینه سازی یا سئو در طراحی به معنای قرار دادن مطالب اصلی در تگ هایی می باشد که بر اساس استانداردهای جهانی بنیانگذاری شده است.

بهینه سازی در ساخت سایت امری کاملا تخصصی می باشد که برای یادگیری دقیق آن باید زمان زیادی صرف کرد و یا تعرفه بهینه سازی بالایی به شرکت های طراحی سایت پرداخت کرد. مدیران وب ساز برای حل این مشکل بزرگ ماژول حرفه ای سئو هوشمند را طراحی کرده اند. با بکار بردن این ماژول حرفه ای وظیفه وب مستر به وارد کردن اطلاعات در فیلدهای خالی و ثبت آنها در هاست سایت خلاصه می شود بعد از آن سیستم بصورت هوشمند تمامی ظرایف بهینه سازی را در طراحی محتوی سایت را پیاده خواهد کرد.

بکاربرد فونت مناسب و خوانا با رنگی که به چشم فشار نیاورد از اصول دیگر طراحی وب سایت به شمار می آید که می تواند موجب جذب مخاطب شده و اصل ماندگاری در طراحی سایت را تقویت کند.

یکی دیگر از اصل های که اکثر اوقات توسط طراحان سایت نادیده گرفته می شود این است که طراحان از نرم افزار های طراحی سایت غیرحرفه ای در ساخت وب سایت استفاده می کنند. این عمل موجب تولید کدهای اضافه در سی اس اس شده و سرعت بارگذاری طراحی سایت را کاهش خواهد داد.

از دیگر اصول طراحی سایت پایه ریزی وب سایت بر اساس هدفی می باشد که کارفرمایان آنرا دنبال می کنند. اگر طراح در طراحی سایت اهداف کارفرما را مد نظر نداشته باشد و بر طبق آن اجزای سایت را در کنار هم قرار ندهد دستیابی وب مستر به اهدافش با مشکلات عمده روبه رو خواهد شد.

کلام آخر در اصول طراحی سایت

دوستانی که قصد دارند سفارش طراحی سایت بدهند یقینا از این کار خود خواسته های دارند. انتخاب شرکت‌غیرحرفه ای نه تنها آنها را به اهدافشان نخواهد رساند بلکه می تواند ضربه های سنگینی را به کسب و کار آنها وارد کند. وب ساز با استخدام پرسنلین توانمند و مدیریت ویژه یکی از حرفه ای ترین و مناسب ترین شرکت های طراحی سایت در ایران به شمار می آید که تمامی اصول طراحی سایت را در پروژه های خود رعایت کرده و می تواند موفقیت را برای شما به ارمغان بیاورد.