بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
اصول بهینه سازی در طراحی سایت

اصول بهینه سازی در طراحی سایت

یکی از مباحث بسیار مهم در طراحی سایت که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است مبحث بهینه سازی می باشد. بهینه سازی در طراحی وب سایت به معنای چیدن کدها بر طبق قواعد و اصول جهانی می باشد. نادیده گرفتن این قواعد و چهارچوب ها در طراحی وبسایت می تواند به شکست در طراحی سایت منتهی شود و وب مستر سایت طراحی شده را برای همیشه از حضور در فضای مجازی که می تواند فوائد بیشماری برای او به همراه داشته باشد محروم سازد. از طرف دیگر برای هیچ کس پوشیده نیست که طراحی سایت حرفه ای که در آن تمامی حقوق کاربران در طراحی سایت رعایت شده است و قابلیت آنرا داشته باشد که به جذب مشتری بپردازد چه سود آوری عظیمی می تواند برای کارفرمایان خود به همراه داشته باشد. از این رو در مقاله اصول بهینه سازی در طراحی سایت به بیان مهمترین اصول بهینه سازی که در طراحی وب سایت باید اجرا گردد پرداخته خواهد شد.

مهمترین اصول بهینه سازی در طراحی سایت

انتخاب مناسب کلمات کلیدی با درصد رقابتی مناسب یکی از مهمترین اصول بهینه سازی در طراحی سایت به شمار می آید که باعث بالا بردن جایگاه وب سایت شما نزد موتورهای جستجو گر خواهد شد. پس از انتخاب مناسب کلمات کلیدی که مرتبط با موضوع سایت شما باشد نوبت به استفاده مناسب از این کلمات در طراحی محتوا سایت می باشد. از کارهای دیگری که در رعایت اصول بهینه سازی در طراحی سایت باید انجام گیرد این است که از کلمات کلیدی باید بطور مناسب در عناوین وب سایت ، تیتر سایت ، لینک ها و تایتل تصاویر استفاده گردد تا توسط موتورهای جستجوگر بهتر دیده شود و نتیجه مطلوب تری حاصل گردد.

از دیگر اصول بهینه سازی در طراحی سایت استفاده به جا و مناسب از تصاویر در طراحی سایت خواهد بود.  استفاده از تصاویر مرتبط با متون سایت موجب خواهد شد که مفهوم متون زودتر به کاربر منتقل شده و با تحریک حس تنوع طلبی کاربر از خستگی زود هنگام او جلوگیری گردد. در هنگام استفاده از تصاویر در طراحی سایت باید روی بهینه سازی تصاویر دقت فراوانی کرد. اگر تصاویر از لحاظ حجم و اندازه مورد بهینه سازی قرار نگیرند اول اینکه موجب بهم ریختگی قالب در طراحی سایت خواهد شد و ثانیا مصرف پهنای باند را افزایش خواهد داد و ثالثا موجب بالا رفتن حجم صفحات و کاهش سرعت بارگذاری می گردد که نتایج تمام آنها کاهش رنکینگ وب سایت شما خواهد بود.

استفاده از اسلاید شو حرفه ای و مناسب ، منو ویژه ، متون در طراحی سایت با محتوا مناسب و غیر تکراری ، استفاده حرفه ای از تگ های عنوان همگی می توانند از موارد دیگر رعایت اصول بهینه سازی در طراحی سایت به شمار آیند.

کلام آخر در باب اصول بهینه سازی در طراحی سایت

کاهش قیمت در طراحی سایت که شعار افراد آماتور در طراحی وبسایت می باشد نه تنها هیچ منفعتی برای شما به دنبال نخواهد داشت بلکه با زیر پا گذاشتن اصول بهینه سازی در طراحی سایت موجب خراب شدن اعتبار شرکت شما در فضای مجازی خواهد شد. شرکت طراحی سایت وب ساز با استخدام کارشناسان خبره در خدمات طراحی سایت و رعایت دقیق اصول بهینه سازی در طراحی وب سایت و ارائه ماژول های قدرتمند ویژه در زمینه کمک به وب مستر در رعایت اصول بهینه سازی یکی از حرفه ای ترین شرکت ها در فضای مجازی به شمار می آید که می تواند مورد انتخاب متقاضیان طراحی سایت قرار بگیرد. با انتخاب وب ساز اصول بهینه سازی در طراحی سایت را بصورت حرفه ای رعایت کنید.