بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
نکات طراحی سایت

نکات طراحی سایت

طراحی سایت یکی از مشاغلی است که به دلیل درآمدزا بودن آن نظر بسیاری از فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر را به خود جلب کرده است. اما چیزی که مسلم است این است که طراحی سایت کارآمد به معلوماتی بالاتر از کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد نیازمند است. برای طراحی حرفه ای سایت طراح سایت باید بر همه زبان های طراحی وب سایت تسلط کامل داشته باشد.

در ساخت سایت پیشرفته که در شرکت های طراحی سایت حرفه ای انجام می گیرد معمولا یک متخصص در نقش مدیر پروژه طراحی سایت قرار دارد و چند متخصص دیگر هر کدام بخش های مختلفی از برنامه نویسی را به عهده می گیرند. در این مقاله سعی شد است به صورت مختصر به بررسی نکات طراحی سایت حرفه ای پرداخته شود.

سئو مهمترین نکته از نکات طراحی سایت

اولین و مهمترین نکته در بین نکات طراحی سایت سئو می باشد اگر سئو یا بهینه سازی در طراحی سایت بطور کامل اجرا شود می توان تا حد بسیار زیادی به موفقیت وب سایت امیدوار بود در مقابل زیر پا گذاشتن اصول سئو بطور قطع فرجام تلخ شکست در طراحی سایت را به دنبال خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله اصول سئو در طراحی سایت مراجعه فرمائید.

پیشرفت مرحله ای از نکات طراحی سایت

اگر طراح سایت بخواهد در سطح حرفه ای به طراحی وب سایت بپردازد و از طراحی سایت آماتور فاصله بگیرد باید با دقت و حوصله تمام مراحل طراحی سایت را طی کند. به عبارت دیگر از نخستین مرحله ساخت وب سایت که طراحی روی کاغذ می باشد تا آخرین مرحله که قرار دادن وب سایت در هاست خواهد بود باید بصورت مرحله به مرحله جلو برود. پیشرفت مرحله ای از نکات مهم طراحی سایت به شمار می آید که نادیده گرفتن آن باعث ناکامی بسیاری از پروژه های طراحی سایت خواهد شد.

تصاویر از نکات مهم طراحی سایت

تصاویر در طراحی سایت یکی از مهمترین اجزای طراحی سایت به شمار می آیند. رعایت تمامی استانداردهای تصاویر از نکات مهم طراحی وبسایت به شمار می آید که زیر پا گذاشتن این نکات می تواند موجب دیر لود شدن قالب در طراحی سایت شده و زمینه ساز فراری شدن کاربرین گردد.

بوسیله ماژول قدرتمند ویرایش خودکار تصاویر در طراحی سایت که در سی ام اس های وب ساز موجود است وظیفه وب مستر تنها وارد کردن تصاویر در سیستم مدیریت محتوی سایت می باشد. بعد از آن سیستم بصورت خودکار شروع به کاهش حجم تصاویر و اصلاح ابعاد آن با توجه به محل قرار گیری آن در قالب می کند و تصویر کاملا بهینه شده را در هاست قرار خواهد داد.

انتخاب صحیح رنگ از نکات طراحی سایت

در طراحی های حرفه ای ، طراح سایت با اصول روانشناسی رنگ در طراحی آشنایی کامل دارد و با توجه به اهدافی که وب مستر از طراحی سایت دارد رنگ های اصلی را در طراحی قالب سایت انتخاب می کند. همانطوری که مطلع هستید رنگ می تواند بیشترین تاثیر را روی مخاطبین طراحی سایت داشته باشد.

استفاده از جی کوئری مناسب از نکات طراحی سایت

استفاده از جی کوئری در طراحی سایت همواره یکی از مهمترین عوامل زیبایی در ساخت وب سایت محسوب شده و از فاکتورهای مهم رعایت حقوق بازدیدکننده در طراحی سایت به شمار می آید. اما در استفاده از پلاگین های جی کوئری در ساخت وبسایت باید نهایت دقت را انجام داد که پلاگین های انتخاب شده از از استانداردهای لازم برخوردار باشد و در مرورگرهای مختلف نمایش صحیحی داشته باشند. استفاده از پلاگین های غیر استاندارد نه تنها تاثیری در زیبایی سایت نخواهد داشت بلکه بزرگترین را به را به سایت شما وارد خواهند کرد.

کلام آخر در باب نکات طراحی سایت

در طراحی سایت استاندارد نکات طراحی سایت فراوانی وجود دارد که بیان همه آنها در اینجا امکان پذیر نمی باشد. اما آنچه که از اهمیت فراوانی برخوردار است این است که باید در ساخت وب سایت تمامی نکات را به تمامه رعایت کرد تا بتوان به رقابت در فضای مجازی ادامه داد.

شرکت طراحی سایت وب سایت با بهره گیری از کارشناسان طراحی سایت ویژه در تمامی پروژه های طراحی سایت خود همه نکات طراحی سایت را به درستی رعایت کرده و و وب سایتی کاملا پیشرفته و حرفه ای را برای شما به ارمغان می آورند. با رعایت نکات طراحی وب سایت توسط متخصصین وب ساز در فضای مجازی بهترین باشید.