بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
موفقیت در طراحی سایت

موفقیت در طراحی سایت

پروژه طراحی سایت یک کار علمی و تخصصی ویژه محسوب می شود و برای اینکه بتوان در آن به موفقیت کامل دست یافت باید همه استانداردهای جهانی را در اجرای آن رعایت کرد.

رعایت استانداردها که رمز اصلی موفقیت در طراحی سایت می باشد حاصل نخواهد شد مگر اینکه اولا تمامی مراحل ساخت سایت در پروژه های طراحی به دقت پشت سر گذاشته شود و ثانیا طراح سایت با کلیدهای اصلی که می تواند طراحی سایت موفق را برای او به ارمغان بیاورد آشنایی داشته باشد.در این مقاله قصد داریم به مهمترین کلیدهای که می تواند شما را به موفقیت در طراحی وب سایت برساند بپردازیم.

بهینه سازی کلید مهم موفقیت در طراحی سایت

موفقیت در طراحی سایت در مرحله اول نیازمند این است که بازدیدکنندگان از سوی موتورهای جستجوگر بطور منظم به سمت وب سایت شما هدایت شوند تا سایت شما را مورد بررسی قرار گیرد. مخاطبین طراحی سایت بیشتر به این معناست محصولی را که شما در وب سایت به فروش گذاشته اید و یا خدمتی که درآن ارائه می دهید از شانس انتخاب بیشتری برخوردار است.

برای اینکه موتورهای جستجوگر ، جستجوگران را به سمت سایت شما هدایت کنند باید در کدنویسی اولیه سایت اصول سئو یا بهینه سازی به شیوه درست اجرا کنید. نادیده گرفتن سئو در مراحل مختلف ساخت وبسایت می تواند مرگ خاموش در طراحی سایت را برای شما به ارمغان بیاورد و زمینه ساز شکست در طراحی شود.

رابطه رنگ و موفقیت در طراحی سایت

رنگ بندی قالب وب سایت و تاثیراتی که رنگ در طراحی سایت بر ذهن مخاطب می گذارد از عواملی به شمار می آید که نقش فراوانی در رسیدن به موفقیت در طراحی سایت دارد. ما با استفاده از رنگ می توانیم به مخاطبین طراحی سایت خود حس آرامش و اطمینان را القا کنیم و یا برای فروش محصولات در آنها هیجان و شور ایجاد کنیم. از طرف دیگر زیبایی در طراحی سایت نیز تا حدود بسیار زیادی به نوع رنگ رنگی که ما برای طراحی سایت انتخاب می کنیم وابسته است.

فونت و رابطه آن با موفقیت در طراحی سایت

نوع فونت در طراحی سایت ، رنگ ، اندازه و میزان خوانایی آن از عواملی هستند که می تواند بر چشم واعصاب مخاطبین طراحی سایت تاثیرگذار باشد. استفاده به جا از فونت و سایر عوامل موثر بر آن می تواند میزان موفقیت در طراحی سایت را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد.

موفقیت در طراحی سایت و رابطه آن با بارگذاری

بدون تردید موفقیت در طراحی وب سایت با حجم صفحات سایت و سرعت بارکذاری آنها رابطه تنگاتنگی دارد. در طراحی قالب سایت همواره باید به میزان حجم تصاویر در طراحی سایت توجه داشت تا سرعت بارگذاری کاهش پیدا نکند.

اگر سرعت بارگذاری در طراحی سایت کاهش پیدا کند ممکن است کاربرین وب سایت شما قبل از بارگذاری کامل سایت خسته شده و وب سایت شما را ترک کنند. ترک کردن کاربرین طراحی سایت موفقیت در طراحی سایت را با چالش جدی روبه رو خواهد کرد.

نقش منو در موفقیت در طراحی سایت

یکی از اجزایی که می تواند در موفقیت یک سایت تاثیر زیادی داشته باشد منو در طراحی سایت می باشد. منو حرفه ای به منو ای گفته می شود که در مکان مناسبی از قالب سایت قرار داشته باشد و دسترسی کاربران را به اجزای مختلف طراحی سایت آسان کند.

از دیگر کلید های موفقیت در طراحی سایت امنیت می باشد. اگر وب سایتی همه عوامل موفقیت در طراحی سایت را داشته باشد اما امنیت در طراحی سایت را رعایت نکرده باشد هیچ ارزشی نخواهد داشت.چنین وب سایتی را به کشتی باربری بزرگی تشبیه کرده اند که قابلیت حمل بار زیادی را دارد اما در گوشه کشتی سوراخی بزرگی وجود دارد که آب را به داخل کشتی هدایت می کند.

زیبایی و موفقیت در طراحی سایت

یک وب سایت موفق وب سایتی می باشد که علاوه بر رعایت همه موارد ذکر شده ساده ، زیبا و کاربر پسند باشد. اگر سایت شما از زیبایی در طراحی سایت بهرهمند نباشد ممکن است وب سایت شما در نگاه اول توسط کاربر ، سایتی آماتور به نظر بیاید و بدون اینکه توجهی به سایت شما کنند آنرا ترک کنند. در اینجا علاوه بر اینکه شما کاربرین خود را از دست خواهید داد ، ترک زود هنگام مخاطبین موجب جریمه شدن شما از سوی موتور های جستجوگر خواهد شد.

به عنوان کلام آخر یاد آور می شویم که تنها طراحی سایت استاندارد است که می تواند شما را به موفقیت در طراحی سایت برساند. مرکز طراحی سایت وبساز با در اختیار داشتن کارشناسان طراحی سایت حرفه ای این توانایی دارد تا شما را به موفقیت در طراحی سایت برساند.