بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
طراحی محتوا سایت

طراحی محتوا سایت

دانش طراحی سایت یا ساخت وب سایت در مدت زمانی که از پیدایش آن می گذرد دستخوش تغییرات فراوانی شده است. در ابتدا طراحی محتوا سایت فقط و فقط توسط طراحان سایت صورت می پذیرفت و کارفرمایان طراحی سایت هیچگونه قدرتی در اعمال تغییرات روی متون طراحی سایت را نداشتند. آنها برای اعمال تغییرات جزیی روی بعضی از قسمت های سایت باید دوباره به طراحان سایت مراجعه می کردند. به عنوان مثال فرض کنید که کارفرمایی از مکانی به مکان دیگر نقل مکان می کرد در این صورت مجبور بود تا برای تغییر آدرس یا شماره تلفن خود دوباره متحمل هزینه شده و به طراح سایت مراجعه می کرد.

طراحی محتوا سایت به صورت استاتیک

در روشی که گفته شد فقط و فقط طراحان سایت قادر به دخل وتصرف در سایت بودند به اینگونه طراحی ها طراحی سایت استاتیک گفته می شود. امروزه بعضی از شرکت ها به دلیل ضعف اطلاعات طراحی سایت سفارش دهندگان خود اقدام به طراحی سایت های استاتیک می کنند. متخصصین وب ساز طراحی اینگونه سایت ها را به هیچ وجه به متقاضیان طراحی وب توسعه نمی کنند.اینگونه سایت ها در حقیقت شبیه به یک بروشور یا کاتالوگ بوده و هرگز مورد توجه مو تور های جستجوگر واقع نخواهند شد. موتور های جستجوگر بیشتر سایت های را می پسندند که طراحی محتوا سایت آنها قابل به روز رسانی باشد.

راه حلی برای تغییر محتوا سایت به وسیله وب مستر

متخصصین طراحی سایت برای حل مشکل صفحات تغییر ناپذیر بفکر استفاده از پایگاه داده در طراحی وب افتادند با این روش وب مسترسایت می تواند اطلاعات خود را در پایگاه داده ذخیره کند و سپس با استفاده از زبان های مانند پی اچ پی ویا ای اس پی این اطلاعات ذخیره شده در مرورگرها به نمایش در خواهد آمد. در این روش با طراحی یک cms  یا سیستم مدیریت محتوا توسط طراح تمامی محتوای سایت به راحتی قابل کنترل از داخل سیستم مدیریت محتوا بوسیله وب مستر سایت خواهد بود. به این روش در طراحی محتوای سایت طراحی سایت داینامیک یا پویا گفته می شود.

محبوبیت طراحی محتوا سایت با شیوه پویا

جستجو گر ها به وب سایت های که مطالب آنها همواره به روز باشد توجه خاصی نشان خواهند داد علت این توجه نیز بسیار روشن است آنها می خواهند باارزش ترین مطالب موجود در  فضای مجازی را برای کاربران خود به ارمغان آورند تا آنها را راضی نگه دارند.

برای اینکه شما در وب سایت خود اطلاعاتی همواره به روز داشته باشید باید بتواید طراحی محتوا سایت تازه برای وب سایت خود انجام دهید این کار تنها با طراحی سایت پویا یا داینامیک امکان پذیر خواهد بود.

نکات لازم در طراحی محتوا سایت

اگر بخواهید مورد توجه موتور های جستجوگر قرار بگیرد باید بدانید که تنها به روزرسانی مداوم وب سایت کافی نمی باشد بلکه باید مطالبی که وارد سایت می کنید از استاندارد های لازم سئو یا بهینه سازی برخوردار باشد. بهینه سازی محتوا در طراحی سایت به بیان ساده مرتب کردن متون سایت بر اساس الگوریتم خاص می باشد.

یکی دیگر از راههای که در جذب مخاطب در طراحی محتوا سایت می تواند مفید باشد بکار بردن تصاویر در طراحی متون سایت می باشد. استفاده از تصاویر مرتبط بامحتوا سایت علاوه بر کمک در رساندن پیام محتوا سایت می تواند با ایجاد تنوع در طراحی محتوا سایت باعث ماندگاری بیشتر مخاطب در سایت شود.

کلام آخر در طراحی محتوا سایت

اگر بخواهیم ارزش طراحی محتوا تازه در پروژه های طراحی سایت را بیان کنیم باید به این جمله بسنده کنیم که محتوا در سئو پادشاهی می کند. تنها محتوا تازه و جدید به همراه بهینه سازی مناسب است که می تواند یک سایت را به موفقیت در طراحی سایت برساند. وب ساز با در اختیار داشتن متخصصان و کارشناسان کارکشته و کار آمد در ساخت وبسایت بهترین گزینه برای طراحی سایت موفق شما خواهد بود. با وبساز موفقیت در فضای مجازی را برای خود رقم بزنید.