بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
زیبایی در طراحی سایت

منو در طراحی سایت

بازدید کنندگانی که از طریق موتور های جستجوگر وارد وب سایتی می شوند معمولا به دنبال اهداف خاصی می باشند ، آنها به دلیل اینکه با حجم زیادی از مطالب رو به رو هستند معمولا در بازدید از سایت ها عجله و شتاب فراوانی به خرج می دهند. همین عجله و شتاب بازدیدکنندگان طراحی سایت سبب خواهد شد که آنها وقت کوتاهی را به بازرسی اجمالی از یک سایت اختصاص داده و تمام قسمت های محتوا در طراحی سایت را بررسی نکنند. با توجه به مطالبی که گفته شد کارفرمایان طراحی سایت تنها زمان کوتاهی را برای جذب بازدید کنندگان طراحی سایت در اختیارخواهند داشت.

منو در طراحی سایت به عنوان یکی از ابزارهای مهمی می باشد که می تواند در جهت جذب مخاطب در ثانیه های ابتدایی به کمک وب مسترسایت بیاید. در این مقاله قصد درایم تا به اصول حرفه ای که در طراحی منو سایت باید رعایت شود بپردازیم.

اصول حرفه ای منو در طراحی سایت

متفاوت و متمایز

منوی در طراحی سایت باید از نظر بصری به راحتی قابل تشخیص باشد بطوری که کاربر بتواند به راحتی آن را از سایر اجزای طراحی سایت تمایز دهد. استفاده از رنگ های با کنتراست بالا می تواند در متفاوت کردن و متمایز کردن منو در طراحی وب سایت بسیار تاثیر گذار باشد.


ساده بودن منو

برای مخاطبین طراحی سایت خود معما طرح نکنید!  سعی کنید به عنصر ساده بودن منو در طراحی سایت توجه زیادی کنید.  از ساخت منو های غیر متعارف برای وب سایت خود جدا خود داری کنید.


واضح و شفاف

آیتم های منو در ساخت وب سایت را طوری انتخاب کنید که دقیقاً منظور کلمه استفاده شده را به کاربران خود انتقال دهد. استفاده از کلمات ساده، شفاف، قابل فهم و بدون نیاز به فکر کردن در طراحی منو اهمیت زیادی خواهد داشت.


توصیف

سعی کنید از کلمات روشن در عناوین منو خود استفاده کنید. استفاده از کلمات عمومی در طراحی وبسایت تاثیرزیادی در مخاطبین وب سایت شما نخواهد داشت. از این رو سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که با اهداف طراحی سایت شما ارتباط نزدیکتری داشته باشند.


مختصر و کوتاه

همواره توجه مخاطبان را به لینک های مهم وب سایت خود جلب کنید. از آوردن لینک های غیر ضروری در منو سایت جدا خود داری کنید.


تعاملی

همواره آیتم های منو در طراحی وب سایت خود را طوری طراحی کنید که واکنش های مختلفی در حرکات موس داشته باشد. به این معنا که رنگ فونت یا بکگراند آیتم منو در زمان های وارد شدن یا خارج شدن موس و یا کلیک کردن آن تغییر کند تا کاربر بداند چه کار های در وب سایت انجام داده است.


ترتیب

وب مستر حرفه ای به کسی گفته می شود که بر درجه اهمیت لینک ها منو خود تسلط داشته باشد و لینک های مهم وب سایت خود را در قسمت های ابتدایی منو در طراحی سایت قرار می دهد.


دسترسی

یکی اصول حرفه ای منو در طراحی سایت دسترسی آسان توسط کاربران در مرورگر ها و دستگاه های مختلف می باشد. در طراحی حرفه ای سایت رعایت این اصل در سرلوحه کار طراحان سایت قرار دارد.


قابل کلیک بودن

یک اصل بسیار مهم در طراحی منو سایت قابل کلیک بودن آیتم های منو در طراحی سایت می باشد. تمامی آیتم های منو باید از قابلیت کلیک شدن برخوردار باشند.


عمق منو

از ایجاد لایه های مختلف در منو خودداری کنید. ایجاد شاخه ها مختلف در طراحی منو سایت ، منو را از سادگی خارج خواهد کرده و موجب سر در گم شدن کاربران خواهد شد.


واکنشگرا

استفاده از منو واکنش گرا در طراحی وب سایت سبب نمایش بهینه منو در وسایل مختلف خواهد شد و تاثیر گذاری منو را در طراحی سایت بیشتر خواهد کرد.

کلام آخر در طراحی منو سایت

منودرطراحی وب سایت در ایجاد یک تجربه کاربری مناسب تاثیر زیادی خواهد داشت. با رعایت نکات و اصول حرفه ای منو در طراحی سایت می توانید یک منوی کاربر پسند و دلچسب داشته باشید و در رسیدن به هدف اصلی در طراحی سایت موثرتر قدم بردارید. شرکت طراحی سایت وب ساز با در اختیار داشتن متخصصین حرفه ای و با طراحی کارامد سایت بهترین گزینه در ساخت منو حرفه ای در طراحی سایت محسوب می شود.