بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت

به عقیده تمامی کارشناسان طراحی سایت برای دستیابی به طراحی باکیفیت سایت باید تمامی مراحل طراحی وبسایت در ساخت سایت به دقت اجرا گردد زیرا طی کردن مراحل طراحی سایت موجب نظم بخشیدن و یکپارچه شدن تمامی اجزای طراحی سایت شده و بازدیدکنندگان را از سردرگم شدن در فضای وب سایت رهایی می بخشد. در اینگونه سایت ها طراح سایت شروع به قرار دادن اجزای وب سایت بر اساس اهمیت و اهداف طراحی سایت کرده و قدم به قدم زمینه موفقیت در طراحی فراهم می کند.

از طرف دیگر یکی از اصلی ترین تمایزهای میان طراحی سایت غیرحرفه ای و طراحی پیشرفته سایت وجود دارد به طی کردن مراحل ساخت وبسایت برمی گردد. در طراحی غیرحرفه ای سایت طراح سایت به دلیل عدم آگاهی و یا سرعت بخشیدن به اجرای پروژه طراحی سایت ، مراحی طراحی وب سایت را نادیده می گیرد که فرجام شکست پروژه را برای کارفرمایان خود به دنبال خواهد داشت. در ادامه مقاله به مراحلی که باید توسط گروه طراحی سایت در ساخت وبسایت طی گردد اشاره خواهیم کرد.

مرحله اول از مراحل طراحی سایت

در مرحله اول طراحی سایت ، طراح وب سایت باید طرح ساده ای از سایت را بر روی کاغذ پیاده کند. این مرحله به عنوان زیر بنای طراحی سایت محسوب می شود زیرا طراح محل قرار گرفتن تمام اجزای سایت را در این مرحله تعیین می کند. در حقیقت او در مرحله اول از مراحل طراحی سایت چشم انداز سایتی را که در آینده می خواهد به کد نویسی آن بپردازد را بصورت ساده برای خود روی کاغذ ترسیم می کند.

دومین مرحله از مراحل طراحی سایت

در مرحله دوم از مراحل طراحی سایت باید طرح ترسیم شده بر روی کاغذ را با استفاده از نرم افزار های حرفه ای مانند فتوشاپ در کامپیوتر ترسیم کرد. آنچه که در این مرحله باید به آن توجه داشت اندازه گیری دقیق اجزای طراحی وب سایت می باشد. به زبان تخصصی تر می توان گفت در این مرحله باید اندازه های دقیق عرض ، طول ، margin و padding هریک اجزای وب سایت را مشخص کرد تا متخصصین کد نویسی سایت هنگام تبدیل PSD به CSS با مشکل مواجه نشوند و اجزای وب سایت در هم ریخته نشوند.

قسمت سوم از مراحل طراحی سایت

در این قسمت باید با توجه به اندازه ها داده شده شروع به کدنویسی قالب وب سایت کرد. این مرحله از مراحله طراحی سایت را می توان به دو قسمت تقسیم کرد. در قسمت اول باید به نوشتن کد های  html اجزای موجود در قالب پرداخت.  در نوشتن کد html ، باید در استفاده صحیح از تگ های آن نهایت دقت را انجام داد. این قسمت اولین مرحله در بهینه سازی سایت می باشد که تماما وابسته به تیم طراحی سایت می باشد. هر گونه اشتباهی در این مرحله میتواند پیامد های ناگواری برای کارفرمایان طراحی سایت به دنبال داشته باشد.

در قسمت دوم باید بااستفاده از زبان های سی اس اس و یا جی کوئری در طراحی سایت به کد های نوشته شده شکل خاصی داد. آنچه در این مرحله بسیار حائز اهمیت می باشد این است که اصول کد نویسی CSS در طراحی سایت باید به دقت اجرا گردد و برای یکپارچه شدن کدهای CSS سعی شود تا آنجا که مقدور است از خاصیت class در آن استفاده شود.

چهارمین مرحله از مراحل طراحی سایت

در مرحله چهارم که از قسمت های پایانی مراحل طراحی سایت است طراح سایت با توجه به طراحی قالب سایت ، شروع به کد نویسی سیستم مدیریت محتوی می کند. این بخش مهمترین بخش سئو در طراحی سایت محسوب می شود که اگر به هر دلیلی در کد نویسی آن اشتباه یا سهل انگاری صورت پذیرد شکست وب مستر در طراحی سایت حتمی خواهد بود. زیرا سایتی که بهینه سازی مطلوبی نداشته باشد از طرف موتور های جستجوگر رتبه خوبی به آن داده نخواهد شد در نتیجه این سایت هرگز نمی تواند آمار بازدیدکنندگان مناسبی داشته باشد و رفته رفته چرخه رقابت کنار خواهد رفت.

آخرین مرحله طراحی سایت

در مرحله پایانی از مراحل طراحی سایت ، طراح باید وب سایت ساخته شده را در هاست مورد نظر بارگذاری کند. آنچه که در این قسمت باید به آن توجه شود استفاده هاست مطلوب با تعرفه مناسب می باشد. متاسفانه بعضی از شرکت های طراحی سایت برای افزایش درآمد خود از هاست های نامطلوبی برای میزبانی سایت استفاده می کنند که اثرات بسیار بدی در روند رو به رشد سایت خواهد داشت.

مرکز طراحی سایت وبساز با تکیه بر دانش بالای متخصصین طراحی سایت خود ، در قالب تیم های طراحی پنج نفره تمامی مراحل طراحی سایت را به دقت طی کرده و طراحی کارآمد سایت را برای شما به ارمغان می آورند.