بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
کیفیت طراحی سایت

کیفیت طراحی سایت

در دو‌ زمینه کیفیت طراحی سایت قابل بررسی می‌باشد. زمینه اول کیفیت را می‌توان در بحث گرافیک مطرح کرد و زمینه دوم آن به بهینه سازی و چگونگی قرار گرفتن کدها در ساخت سایت در کنار یکدیگر برمی گردد.

طراحی سایت موفق به طراحی گفته می شود که بحث کیفیت در هر دو زمینه مطرح شده به خوبی رعایت کند. نادیده گرفتن یکی از دو مراحل یاد شده می‌تواند زمینه ساز شکست در طراحی سایت شده ‌ و وب مستر سایت طراحی شده را برای همیشه از حضور در فضای مجازی سر خورده کند.

نقش گرافیک در کیفیت طراحی سایت

ا‌ولین چیزی که کاربر در طراحی سایت با آن روبه رو می شود عنصر گرافیک می باشد. گرافیک یک وب سایت به گزینه های مختلفی در طراحی سایت مربوط می شود. هر تیم طراحی سایت باید حداقل دارای یک گرافیست حرفه ای در ساخت سایت باشد تا تکنیک های مختلف گرافیکی را در قالب در طراحی سایت پیاده کند.

لزوم داشتن یک تیم حرفه ای طراحی وب ٬ داشتن یک گرافیست حرفه ای در ساخت وب سایت می باشد. گرافیستی که با همه ابعاد گرافیکی‌در وب سایت به خوبی آشنا باشد و بتواند آنها را با نهایت دقت در شایت طراحی شده با توجه به ه ف اصلی در طراحی سایت پیاده کند.

رابطه کیفیت در طراحی سایت با گرافیک

هر‌ چیزی که در طراحی قالب سایت نقش آفرین باشد با گرافیک رابطه مسقیم داشته و گرافیست باید آنرا با سایر اجزای طراحی سایت هماهنگ‌ کند. در این قسمت به رابطه کیفیت در طراحی سایت با گرافیک‌ قالب خواهیم پرداخت.

رابطه فونت با کیفیت در طراحی سایت

متاسفانه در فضای مجازی برای فارسی زبانان فونت های محدودی وجود دارند که از زیبایی مناسبی برای ساخت وب سایت برخوردار نیستند. طراح سایت باید فونتی را انتخاب کند که هم خوانا باشد و هم زیبایی خاصی را به طراحی قالب سایت ببخشد. همچنین رنگ فونت در طراحی سایت هم باید رنگی باشد که به چشم فشار نیاورد و مناسب با سایر اجزای وب سایت باشد.

تاثیر رنگ روی کیفیت در طراحی سایت

یک گرافیست حرفه ای ، با آمیختن دانش رواشناسی رنگ و دانش طراحی سایت بهترین و‌مناسب ترین رنگ را در ساخت سایت انتخاب می کند. همیشه نوع رنگ را با توجه به اهداف طراحی وب سایت انتخاب می شود. به عنوان مثال در طراحی سایت فروشگاهی ، گرافیست از رنگ های استفاده می کند که در مخاطب سایت ایجاد هیجان کرده و او را تشویق به خرید از وب سایت کند. نحوه آمیخته شدن صحیح رنگ در طراحی وب می تواند کیفیت طراحی سایت را افزایش داده و تاثیر به سزایی در جذب مخاطب داشته باشد.

نقش تصاویر در کیفیت طراحی سایت

کیفیت قالب در طراحی سایت با کیفیت تصاویری که در آن قالب مورد استفاده قرار می گیرد رابط مستقیم دارد. تصاویر در طراحی سایت باید به گونه ای در سایت مورد استفاده قرار بگیرند که کیفیت طراحی سایت کاهش پیدا نکند و در عین حال حجم زیادی هم نداشته باشند که باعث کاهش سرعت بارگذاری در طراحی شوند. به اصطلاح متخصصین طراحی سایت به این قضیه بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت گفته می شود.

مسئولین طراحی سایت وب ساز ، با طراحی سیستم ویرایش خودکار تصاویر در طراحی سایت ، این قدرت را در اختیار وب مستر طراحی سایت قرار می دهند که به راحتی و در کمترین زمان ممکن به بهینه سازی در طراحی سایت پرداخته و تصاویر ویرایش شده را در هاست قرار بدهند.

یکی دیگر از مواردی که موجب بالا رفتن کیفیت در طراحی سایت می باشد وجود اسلاید شو حرفه ای در قالب وب سایت می باشد. در مقاله اسلاید در طراحی سایت بطور مفصل راجب این موضوع سخن گفته شده است.

رابطه بهینه سازی در کیفیت طراحی سایت

هر چند که یک سایت دارای گرافیک قوی باشد و تمامی نکات در طراحی سایت را رعایت کرده باشد اما اصول سئو در ساخت سایت را نادیده بگیرد از رقبای طراحی سایت خود عقب خواهد ماند و دچار مرگ خاموش در طراحی سایت خواهد شد.

طبق آنچه که گفته شد مشخص می شود یکی از نکاتی که با کیفیت طراحی‌سایت‌در ارتباط مستقیم است مسئله بهینه سازی می باشد.بهینه سازی باید در تمامی مراحل طراحی سایت به دقت رعایت شود تا وب مستر به موفقیت در طراحی سایت دست پیدا کند.

شرکت طراحی سایت وب ساز با بیش از سی وپنج متخصص حرفه ای که خود را ملزم به رعایت تمامی چارچوب های طراحی سایت می دانند و ارائه ماژول های حرفه ای و طراحی انواع سایت با قیمت های متفاوت یکی از مناسب ترین شرکت ها برای طراحی سایت با کیفیت به شمار می آید. کیفیت طراحی سایت را با وب ساز تجربه کنید.