بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
حقوق کاربران در طراحی سایت

حقوق کاربران در طراحی سایت

رسیدن به موفقیت در طراحی سایت امکان پذیر نخواهد بود مگر اینکه در پروژه های طراحی سایت به تمامی حقوق کاربرین توسط طراح و وب مستر توجه کامل شود. مخاطبین‌ در طراحی سایت که از آنها به‌عنوان‌کاربرین نیز یاد می شود مهمترین نقش را در ادامه حیات یک وب سایت دارند و اگر به هر دلیلی حقوق کاربرین‌در طراحی سایت زیر پا گذاشته شود دستیابی به‌اهداف طراحی سایت بسیار سخت و دشوار خواهد شد. علت اصلی این امر موتورهای جستجوگر می باشند که به رعایت حقوق کاربرین در طراحی وب سایت بسیار حساس می باشند و اگر بازدیدکنندگان طراحی سایت ، وب سایت را مناسب با اهداف خود ندیده و از سایت خارج شوند این عمل آنها هرگز از دید جستجوگرها پنهان نخواهد ماند و برای سایت جریمه های را به دنبال خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم به بیان مهمترین حقوق کاربرین در طراحی سایت پرداخته و آنها را شرح مختصری دهیم.

محتوا از مهمترین حقوق کاربران در طراحی سایت

وب مستر سایت همواره باید در جهت تولید و طراحی محتوا سایت بصورت کارآمد و کاربردی تلاش کند. محتوا در طراحی سایت تنها هدفی می باشد که بازدیدکنندگان را به سمت وب سایت می کشاند. اگر این محتوا یا متون در طراحی سایت مفید و قابل استفاده برای بازدیدکنندگان نباشد آنها با ترک زود هنگام سایت کارفرمایان طراحی سایت را جریمه خواهند کرد و این عمل موجبات نارضایتی موتورهای جستجوگر را از وب سایت فراهم خواهد کرد. پس می توان گفت ایجاد محتوا مناسب از مهمترین نکات رعایت حقوق کاربران در طراحی وبسایت می باشد.

رنگ قالب از حقوق کاربران در طراحی سایت

از دیگر موارد مهمی که در ماندگاری مخاطب در طراحی سایت تأثیر بسزایی دارد رنگ قالب وب سایت می‌باشد. همانطوری که می‌دانید رنگها می توانند احساسات مختلفی را به افراد منتقل کنند و در هدایت کاربرین به طرف اهدف اصلی در طراحی سایت بسیار موثر باشند. از طرف دیگر رنگ فونت در طراحی سایت اگر مناسب و اصولی انتخاب شود می تواند کاربر را تشویق به خواندن بقیه مقالات سایت کند.

با توجه به اهمیتی که رنگ در حقوق کاربران در طراحی سایت دارد در شرکت های طراحی حرفه ای سایت این کار بوسیله یک گرافیست ماهر و آشنا با اصول طراحی سایت انجام شده و سپس بوسیله بقیه متخصصین در طراحی سایت کدنویسی خواهد شد.

رابطه حقوق کاربرین در طراحی سایت و تصاویر

تصاویر در طراحی سایت یکی دیگر از موارد رعایت حقوق کاربران در طراحی وبسابت می باشد. در ساخت سایت اگر تصاویر دارای حجم مناسبی نباشد سرعت بارگذاری در طراحی سایت کاهش یافته و همین امر موجب فراری شدن بازدیدکنندگان خواهد شد. در ضمن استفاده از تصاویر بهینه نشده در ساخت وب سایت موجب بالا رفتن پهنای باند و ترافیک مصرفی شد و این امر نارضایتی هر دو طرف را به دنبال خواهد داشت.

مرکز طراحی سایت وب ساز به منظور رعایت قوانین بهینه سازی یا سئو در تصاویر ماژول قدرتمند ویرایش خودکار تصاویر در طراحی سایت را ارائه کرده است. این ماژول ویژه تصاویر را در طراحی قالب سایت مورد حلاجی قرار داده و حجم و اندازه تصاویر را به طرز قابل قبولی کاهش خواهد داد. بر طبق آنچه گفته شد به راحتی می‌توان به رابطه بین حقوق کاربران در طراحی سایت و تصاویر پی برد.

از دیگر موارد حقوق کاربران در طراحی سایت منو در طراحی سایت می باشد.راهنمایی بازدیدکنندگان در طراحی سایت به وسیله منو حرفه‌ای صورت می‌پذیرد. همانطور که مطلع هستید دسترسی سریع کاربران به اهدافشان از زمینه های رعایت حقوق کاربران در طراحی سایت محسوب می‌شود از همین رو منو در طراحی حرفه ای سایت جایگاه مخصوصی دارد. در پایان یادآور می‌شویم که رعایت حقوق‌کاربران در طراحی وب سایت سهم بسیار قابل توجهی در پیروزی سایت دارد. گروه طراحی وبساز حامی حقوق کاربران در طراحی سایت شما را به حضور حرفه‌ای در دنیای مجازی دعوت می کند.