بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
هدف طراحی سایت

هدف طراحی سایت

آنچه که در انجام پروژه طراحی وب بسیار حائز اهمیت است تعیین کردن هدف در طراحی سایت می باشد.  موفقیت در ساخت وب سایت تنها در صورتی میسر می شود که طراح سایت از ابتدا غایت و هدف خود را مشخص کند و سپس بر اساس هدفی که دارد به طراحی قالب سایت بپردازد و آنگاه سیستم مدیریت محتوی را با قالب در طراحی سایت هماهنگ کند. در حقیقت تفاوت اصلی میان طراحی سایت حرفه ای و طراحی سایت غیرحرفه ای به داشتن و نداشتن هدف ساخت وبسایت برمی گردد.

در طراحی سایت آماتور هدف مشخص و از پیش تعیین شده ای برای طراح سایت وجود ندارد و طراح بدون هیچ هدفی اجزای مختلف سایت را در کنار هم قرار می دهد که همین امر علت اصلی ناکامی در طراحی سایت خواهد بود.

تعریف هدف در طراحی سایت

اما هدف در طراحی سایت چیست؟ هدف یعنی مقصودی که طراح می خواهد با ساخت سایت به آن دست پیدا کند. این مقصد و آرمان در طراحی سایت های گوناگون متفاوت است. در بعضی از وب سایت ها هدف نگه داشتن بازدیدکننده در سایت است و در برخی دیگر فقط اطلاع رسانی و بعضی فروش کالای خاص به مردم و برخی دیگر جلب اعتماد مردم می تواند باشد.

به عنوان مثال هدف اصلی طراحی سایت تفریحی کسب درآمد از طریق قرار دادن تبلیغات در سایت است. طراح سایت باید با قرار دادن لینک های مهم در مناطق مختلف قالب انگیزه بازدید کننده را برای بررسی بیشتر سایت و بازدید لینک های بیشتر افزایش دهد.

در طراحی حرفه ای سایت طراح از ابزار های مختلفی برای  سیدن به هدف طراحی سایت استفاده می کند. در ادامه مقاله به مهمترین ابزار های که در رسیدن به هدف طراحی وب سایت می تواند مورد استفاده قرار بگیرند پرداخته خواهد شد.

ابزار رنگ در رسیدن به هدف طراحی سایت

رنگ عامل اصلی زیبایی در طراحی سایت به شمار می آید. تسلط به دانش روانشناسی رنگ در طراحی سایت و استفاده درست از آن عامل اصلی انتقال خواسته طراح سایت به ذهن کاربرین می باشد.

طراح می تواند با استفاده از رنگ به کاربرین وب سایت حس آرامش و اعتماد را القا کند و آنها را مدت زمان بیشتری در سایت نگه دارد و یا اینکه آنها را تشویق به خرید محصول کرده و یا به آنها احساس هیجان را انتقال دهد تا به هدف طراحی سایت را محقق کند.

یکی از اجزایی که رنگ در آن تاثیر گذار است فونت می باشد. فونت عامل اصلی ارتباط در طراحی سایت محسوب می شود. استفاده از فونت های با خطوط شکسته و یا فونت های با زاویه های نرم تاثیر مستقیم در ذهن مخاطب داشته و طراح را در رسیدن به هدف اصلی طراحی سایت کمک فراوانی خواهد کرد. رنگ فونت باید به گونه ای انتخاب شود که با سایر اجزای وب سایت هماهنگی مطلوبی داشته باشد و احساس خوبی به کارر منتقل کند.

انتخاب درست تصاویر و ارتباط آن با هدف در طراحی سایت

تصاویر ابزاری بسیار قدرتمند در انتقال معانی محتوی در طراحی سایت به کاربر می باشد. استفاده مناسب از تصاویر در طراحی سایت علاوه بر اینکه باعث زیبایی و طراوت وب سایت می شود و مخاطب را از خستگی بیرون می آورد. می تواند بیانگر مطلب و جمله ای و یا القاگر حسی خاص به کاربرین سایت باشد. طراح حرفه ای بخوبی از اهمیت تصاویر در رسیدن به هدف طراحی سایت آگاهی داشته و کمال استفاده را از این ابزار تاثیر گذار خواهد کرد.

متخصصین مرکز طراحی سایت وبساز از اهمیت هدف طراحی سایت به خوب مطلع بوده و با در نظر گرفتن هدف طراحی اقدام به ساخت وب سایت خواهندکرد. پکیج های طراحی سایت وبساز نمونه های بارزی از طراحی هدفمند سایت می باشد. با وب ساز رسیدن به هدف طراحی سایت خود را تجربه کنید.