بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
گرافیک در طراحی سایت

گرافیک در طراحی سایت

هر وبسایتی برای اینکه بتواند به محبوبیت در فضای مجازی دست پیدا کند اولین شرطی که باید رعایت کند داشتن گرافیک مناسب در طراحی سایت است. گرافیک در طراحی سایت تا حد بسیار زیادی به طراحی اولیه سایت برمی گردد که توسط متخصص گرافیست در طراحی وب سایت صورت می پذیرد. در مقاله گرافیک در طراحی سایت قصد داریم تا روی موضوعاتی که در گرافیک در ساخت سایت تاثیرگذار است مباحثی را ارائه کنیم.

رابطه تصاویر و گرافیک در طراحی سایت

یکی از موثرترین اجزای طراحی سایت که می تواند هم روی مقوله زیبایی در طراحی سایت تاثیرگذار باشد و هم موجب بلیغ شدن محتوا در طراحی سایت گردد تصاویر در طراحی وب سایت می باشد. تصاویر از اصلی ترین جزء گرافیک در طراحی سایت محسوب می شوند و استفاده آماتورگونه و غیرحرفه ای از آن می تواند موجب شکست در طراحی سایت شود.

همانطوریکه می دانید یکی از فاکتورهای اصلی جهت نمره دادن به گرافیک در طراحی سایت مقوله حجم صفحات سایت می باشد. حجم صفحات سایت رابطه مستقیم با تصاویر در طراحی سایت دارند. با عدم رعایت اصول بهینه سازی تصاویر در طراحی قالب سایت ، گرافیک در طراحی سایت دچار چالش جدی خواهد شد. به عبارت دیگر می توان گفت که رابطه محکمی بین تصاویر و گرافیک در طراحی سایت وجود دارد که اگر رعایت حقوق کاربرین در تصاویر وارد شده در سایت نادیده گرفته شود موفقیت در طراحی سایت در خطر جدی قرار خواهد گرفت. گروه طراحی سایت وب ساز به منظور ارائه راه کار مناسب در این زمینه ماژول قدرتمند ویرایش خودکار تصاویر در طراحی سایت را ساخته است که می تواند تمامی نگرانی های وب مستر پیرامون بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت را برطرف کند.

نقش رنگ در گرافیک در طراحی سایت

یکی از فنونی که متخصصین گرافیست سایت برای ارائه گرافیک در طراحی وبسایت حرفه ای باید به آن مسلط باشند قوانین روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت می باشد. نقش رنگ در طراحی قالب وب سایت تا حدی می باشد که می تواند موجب بالا رفتن راندمان سایت شده و مسیر زیادی از کسب پیروزی در طراحی سایت طی شود. در طراحی سایت آماتور روی مقوله انتخاب رنگ در طراحی وبسایت دقت نشده و همین امر سبب می شود که فرجام طراحی سایت غیر حرفه ای برای وب مستر رقم بخورد.

گرافیک در طراحی سایت و رابطه آن با فونت

فونت در طراحی سایت تاثیرگذارترین موضوع در رابطه با مخاطبین به شمار می آید. فونت از مقولات گرافیک در طراحی سایت می باشد و انتخاب دقیق نوع و رنگ آن به عهده متخصص گرافیست خواهد بود. استفاده از دو یا سه نوع فونت مختلف در ساخت سایت می تواتد تاثیر فراوانی روی مقوله زیبایی وب سایت داشته باشد و تا حد قابل توجهی به وب مستر سایت در دستیابی به اهداف طراحی سایت کمک کند. هیچ کارشناس طراحی سایتی وجود ندارد که رابطه بین فونت و گرافیک در طراحی سایت را نادیده بگیرد و یا از ابتدای پروژه ساخت سایت روی آن برنامه ریزی نداشته باشد.

از دیگر عواملی که روی گرافیک در طراحی سایت موثر است و متخصص گرافیک در آن نقش چندانی ندارد مسائل مربوط به پلاگین های جی کوئری در طراحی سایت می باشد که در مقالات جی کویری بطور مفصل پیرامون آن سخن گفته شده است. در پایان متذکر می شویم که متخصصین طراحی سایت وبساز با رعایت کامل گرافیک در طراحی سایت برای مشتریان خود زمینه کامل حضور حرفه ای آنها در فضای مجازی را فراهم کرده اند. گرافیک در طراحی سایت خود را بصورت حرفه ای با وبساز تجربه کنید.