بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
فونت در طراحی سایت

فونت در طراحی سایت

یکی از اجزای مهم قالب در طراحی سایت که می تواند سهم بسیار بسزایی در دستیابی به موفقیت در طراحی سایت داشته باشد فونت می باشد.  فونت در طراحی سایت می تواند موجب تقویت زیبایی  قالب سایت شده و کاربر از یکنواختی در صفحات سایت بیرون بیاورد. در طراحی حرفه ای سایت به چگونگی و نوع فونت در طراحی وب سایت توجه فراوانی می شود زیرا طراحان حرفه ای به خوبی می دانند تنها در صورتی می توانند در مخاطبین خود تاثیر گذار باشند که آنها را در ابتدا به خواندن محتویات سایت خود ترغیب کنند.

اگر در شرکت طراحی سایت مشغول به فعالیت هستید و یا به ساخت سایت علاقمند هستید به خوبی می دانید که سالیان متوالی از فونت های مانند Arial و Tahomaدر طراحی وبسایت استفاده می شد و اکنون نیز بسیاری از طراحان سایت در پروژه های طراحی سایت خود از آنها استفاده می کنند.

استفاده از این فونت ها در طراحی سایت دارای مزایا و معایبی می باشد. از مزیت های مهم دو فونت نام برده در ساخت سایت می توان به سبک بودن آنها و سرعت بارگذاری مناسب در طراحی وب سایت اشاره کرد.

اما دو مزیت نام برده گروه طراحی حرفه ای سایت قانع نمی سازد تا در طراحی قالب سایت خود از این دو نوع فونت استفاده کنند. ساخت وبسایت های پیشرفته فاکتورهای مهمی مانند زیبایی در طراحی سایت مطرح می شود که از توان این فونت ها بیرون می باشد. شرکت های طراحی حرفه ای سایت در انتخاب فونت در طراحی های پیشرفته فاکتورهای مهمی را مد نظر خواهند گرفت. ادامه مقاله فونت درطراحی سایت به بررسی این فاکتور ها اختصاص داده شده است.

فاکتورهای انتخاب فونت در طراحی سایت

اولین و مهمترین فاکتوری که باید در انتخاب فونت در طراحی وب سایت رعایت کرد فاکتور خوانایی فونت می باشد. هیچگاه نباید خوانایی محتوی در طراحی سایت را فدای فونت های جذاب کرد. طراحی قالب وب سایت زمانی تاثیر گذار خواهد بود که فونت های که در ساخت وب سایت به کار می روند خوانا باشند.

استفاده از سبک های مینیمالیستی ساده و تاثیر گذار برای زیبایی فونت در طراحی وبسایت میتواند در جذب مخاطبین طراحی سایت به کمک شرکت های طراحی بیاید.

نکاتی را که در طرح های مینیمالیستی باید به آنها توجه داشت عبارتند از:

نکته اول تغییر اندازه فونت و استفاده از رنگ های متضاد در فونت ها برای خوانایی بیشتر و به کار گرفتن خاصیت bold در ساخت وبسایت برای برجسته کردن کلمات می باشد.

به عنوان نکته دوم طرح های مینیمالیستی  فونت در طراحی سایت باید گفت هرگز نباید تایپوگرافی تاثیرگذار را با تایپوگرافی لوس و پر زرق و برق اشتباه بگیرید. یک اصل کلی در انتخاب فونت مناسب در ساخت سایت این است که فونت های ساده میتوانند حس اعتماد و شفافیت را القا می کنند.

به عنان نکته سوم باید گفت که هموراه به یاد داشته باشید بیش از دو نوع فونت را در ساخت وبسایت به خدمت نگیرد. زیرا موجب بالا رفتن حجم صفحات سایت خواهد شد. اما در مقابل برای جذاب کردن طراحی وب خود سعی کنید تصاویری که در طراحی سایت به خدمت بگیرد که در آنها از فونت های زیبا استفاده شده باشد.

در پایان مقاله فونت در طراحی سایت یادآور می شویم که همانطوری که استفاده از فونت های مختلف می تواند منجر به طراحی قالب سایت حرفه ای و زیبا شود. به خدمت گرفتن فونت های سنگین و پرحجم می تواند نتیجه کاملا برعکس داشته و موجب فراری شده بازدید کنندگان طراحی سایت شما شود. استفاده از فونت های مناسب در طراحی سایت را با وب ساز تجربه کنید.