بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
بهینه سازی در طراحی سایت

بهینه سازی در طراحی سایت

برای اینکه وب سایتی در نتایج موتور های جستجوگر نشان داده شود ، در ابتدا باید توسط موتور های جستجوگر ایندکس شود. ایندکس کردن به معنای تجزیه تحلیل صفحات سایت و سپس ثبت اطلاعات آن در پایگاه داده موتور های جستجوگر  می باشد.

سایت های بسیاری وجود دارند که اگرچه دارای صفحات زیادی می باشند اما به درستی در موتور های جستجوگر به نمایش در نمی آیند . برای نمایش تمامی صفحات وب سایت در موتورهای جستجوگر شما باید تمامی قوانین بهینه سازی در طراحی سایت را به درستی رعایت کنید. بهینه سازی در طراحی وب سایت دارای قوانین بسیاری می باشد. یکی از قوانین مهم بهینه سازی در طراحی وبسایت نمایه سازی یا معرفی صفحات جدید سایت به موتورهای جستجوگر می باشد.برای اجرای قوانین بهینه سازی دربخش نمایه سازی از دو روش استفاده می شود.

در روش اول نمایه سازی در بهینه سازی ساخت سایت ،  آدرس صفحات سایت به صورت دستی و از طریق فرم ارتباط به موتورهای جستجوگر اعلام خواهند شد.در این روش شما تنها باید صفحه اصلی سایت خود را به موتورها اعلام کنید سپس بقیه صفحات سایت از طریق خود جستجوگرها رد یابی خواهند شد.

در روش دوم نمایه سازی در ساخت وب سایت شما به موتورهای جستجو گر اجازه می دهید که به صورت خودکار صفحات سایت شما را  ایندکس کند. این روش در صورتی جوابگو خواهد بود که صفحه اصلی سایت شما در موتورهای جستجوگر به ثبت رسیده باشد. ایندکس کردن صفحات سایت در موتور های جستجوگر معمولا از یک هفته تا دو هفته به طول خواهد کشید. جالب است بدانید سرعت ایندکس درموتور گوگل از سایر جستجو گرها بیشتر می باشد. متخصصین طراحی سایت نمایه سازی دوستانه را به وب مستر ها در امر بهینه سازی در طراحی سایت پیشنهاد می کنند.

نمایه سازی دوستانه با پیروی از قوانین زیر قابل اجرا خواهد بود.
سعی کنید تمامی صفحات سایت شما حداکثر با سه کلیک از صفحه اصلی قابل دسترسی باشند. اگر ساختار وب سایت شما به شما اجازه چنین کاری را نمی دهد با ارائه نقشه سایت خوب آنرا به کاربران خود انتقال دهید.
هرگز با استفاده از ناوبری اسکریپتی لینک های مهم سایت خود را از دید موتورهای جستجوگر پنهان نسازید.
همیشه به یاد داشته باشید که موتور های جستجوگر صفحاتی را با بیش از صد کیلو بایت حجم ایندکس نخواهند کرد. پس به جای بکار بردن صفحاتی فراتر از صد کیلو بایت آنرا در چند صفحه با حجم های کمتر انتشار دهید.
رفتار موتور های جستجوگر را با استفاده از فایل robots.txt مدیریت کنید این فایل اجازه یا منع ایندکس صفحات خاص از سایت شما را به موتور های جستجوگر خواهد داد.
درروند بهینه سازی در طراحی سایت لازم است بدانید که پایگاه داده موتور های جستجوگر به طور دائم در حال به روز رسانی می باشند. به همین دلیل تعداد صفحات سایت شما ممکن است گاهی اوقات نوساناتی داشته باشد. از دلایل اصلی این نوسانات می تواند در دسترس نبودن سرور شما باشد. در اینگونه موارد جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. اما بهتر است روند نمایه سازی وب سایت خود را با تجزیه و تحلیل فایل ورود به سیستم به جستجوگر ها اعلام نماید. ما در مقاله بهینه سازی در طراحی سایت به مبحث ایندکس موتور های جستجوگر یا نمایه سازی پرداختیم برای آموزش دیگر مباحث سئو به مقالات مرتبط مراجعه کنید.