بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
طراحی سایت آماتور

طراحی سایت آماتور

آماتور به کسی گفته می شود که کاری را که انجام می دهد از جنبه فنی وتخصصی به حدی نرسیده است که از این راه کسب درآمد داشته باشد. همانطور که می دانید حرفه طراحی سایت حرفه ای کاملا تخصصی می باشد که برای یادگیری آن باید سالها زحمت کشید.

برای طراحی حرفه ای سایت از یک طرف باید حداقل بر پنج زبان طراحی سایت تسلط کامل داشت و از طرف دیگر دانش طراحی سایت خود را همواره به روز نگه داشت. چون تسلط کامل بر همه ابعاد زبانهای برنامه نویسی طراحی وب سایت و به روز نگه داشتن آن برای یک نفر کاری بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن می باشد پروژه های طراحی سایت که بوسیله شرکت های حرفه ای انجام می گیرد بوسیله بیش از چهار متخصص و کارشناس اجرا می گردد.

با توجه به آنچه گفته شد باید ذکر کرد در بازار ساخت وبسایت افرادی وجود دارند که آموزش هایی را در زمینه طراحی وب سایت دیده اندو زحمت هایی را هم متحمل شده اند اما بر قسمت های مهم و حساس زبانهای طراحی سایت تسلط نداشته و با باید و نباید های طراحی سایت آشنایی ندارند همین امر منجر به طراحی سایت آماتوری توسط آنها می شوند. در طراحی سایت آماتوری استانداردهای جهانی طراحی سایت رعایت نشده است و اصول بهینه سازی زیر پا گذاشته شده است به همین دلیل ، موفقیت در طراحی سایت آماتوری بسیار کم و نزدیک به صفر می باشد.

دلیل استقبال مردم از طراحی سایت آماتوری

سئوالی که در اینجا مطرح می شود این است که با وجود معایب طراحی سایت آماتوری که منجر به شکست در طراحی سایت می شود چرا مردم از طراحی وبسایت آماتوری استقبال کرده و به این گونه افراد اعتماد می کنند؟

در جواب این پرسش باید گفت که دانش طراحی سایت علمی جدید و نوپا می باشد که بسیاری از مردم از کم و کیف آن بی خبر هستند. همین ناآگاهی و نداشتن اطلاعات باعث می شود که در نظر آنها یک طراحی حرفه ای سایت با طراحی سایت آماتور فرقی نداشته باشد غافل از اینکه تفاوت موفقیت در این دو سایت از زمین تا آسمان است. این دسته از افراد عموما جذب تعرفه طراحی سایت پایین شده و فریب شعار های دروغین افراد آماتور در طراحی سایت را می خورندو ساخت وب سایت خود را به دست آنها می سپارند. آنها با این انتخاب غلط ناکامی در طراحی وب سایت را برای خودبه بار خواهند آورد.

راه شناخت طراحی سایت آماتور

از آنجاکه علم طراحی سایت علمی تخصصی و پیچیده است راه شناخت طراحی سایت آماتور از طراحی کارآمد سایت نیز دشوار خواهد بود. اما فاکتور های وجود دارند که با اندکی دقت در آنها به راحتی می توان طراح سایت حرفه ای را از طراحان سایت آماتور شناسایی کرد. مهمترین این فاکتورها عبارت از موارد زیر می باشد

طراحی قالب سایت آماتور غالبا دارای حجم زیاد و سرعت بارگذاری پایین است. در طراحی پیشرفته سایت از تصاویری باکیفیت و بهینه شده با حجم کم استفاده می شود در حالی که در طراحی آماتوری سایت این موضوع صدق نمی کند. فونت در طراحی سایت حرفه ای باید متناسب با نوع قالب انتخاب گردد و اندازه و رنگ آن در خدمت زیبایی در طراحی سایت باشد در حالی که در طراحی سایت آماتوری این فاکتور مهم به چشم نمی آید.

در طراحی وبسایت آماتور css در طراحی سایت به دلیل استفاده از نرم افزارهای طراحی سایت آنطور که باید در اختیار طراح سایت قرار ندارد. وجود کدهای تکراری css در صفحات سایت و کند شدن سرعت بارگذاری در ساخت وبسایت از مضرات اصلی استفاده از این نرم افزار ها هستند. استفاده نابجا از کدهای html در طراحی سایت که به راحتی در مرورگرها قابل مشاهده هستند از دیگر راههای شناخت طراحی سایت آماتور محسوب می شود.

آنچه که گفته شد از راههای شناخت طراحی وبسایت آماتور توسط افرادی بود که آشنایی چندانی با دانش ساخت وب سایت ندارند. در پایان کلام باید دوباره متذکر شویم که طراحی وبسایت آماتوری فرجامی جز شکست در طراحی سایت برای شما به دنبال نخواهد داشت. با انتخاب وبساز از دام های طراحی سایت آماتوری در امان باشید و به موفقیت فکر کنید.