بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
اجزای قالب در طراحی سایت

اجزای قالب در طراحی سایت

تمامی اجزای طراحی سایت که در مرورگر نشان داده می شوند جزء اجزای قالب در طراحی سایت محسوب می شوند در طراحی سایت حرفه ای ابتدا طراح سایت یک طرح ساده از قالب را روی کاغذ ترسیم می کند و بعد از آن به طراحی قالب psd سرگرم می شود. گرافیستی که به طراحی قالب سایت مشغول است با اجزای قالب در طراحی وب سایت باید آشنایی کامل داشته باشد و با توجه به هدف طراحی سایت اجزای قالب را در کنار یکدیگر قرار دهد. در مقاله اجزای قالب در طراحی سایت تلاش داریم تا اجزای قالب در ساخت سایت را توضیح داده و مختصر توضیحی در باره هر یک ارائه کنیم.

لوگو اولین جزء از اجزای قالب در طراحی سایت

اولین جزئی که معمولا در ساخت وب سایت ، گرافیست لحاظ می کند لوگو در طراحی سایت می باشد. لوگو علامت یا نشانه ای می باشد که سایت بوسیله آن از سایر وب سایت ها تمیز داده می شود. البته لازم به ذکر است لوگو گزینه ای اختیاری می باشد و بعضی از طراحان سایت بنا به درخواست کارفرمایان از یک عبارت ساده نوشتاری استفاده می کنند.

دسته لینک های مهم از اجزای قالب در طراحی سایت

قسمت دیگری که‌از اجزای قالب در طراحی سایت که جزء اجزای نخست به شمار می آیند و معمولا در کنار لوگو قرار می گیرند دسته لینک های مهم سایت می باشند. دسته لینک های مهم در همان اوایل صفحه قرار می گیرند. این لینک ها می توانند با توجه به اهداف طراحی سایت از سایتی به سایتی تغییر پیدا کنند اما آنچه بسیار حائز اهمیت می باشد این است که این جایگاه برای لینک های مهم و ضروری در نظر گرفته شده‌ است و تعداد آن نیز محدود می باشد.

جایگاه اسلاید شو در اجزای قالب در طراحی سایت

اسلاید شو در طراحی سایت برای نمایش محصولات مهم سایت و یا تازه های شرکت مورد استفاده قرار می گیرد. اسلاید شو معمولا با زبان جی کوئری در طراحی سایت نوشته می شود و تاثیر فراوانی در زیبایی طراحی وب سایت دارد. جایگاه اسلاید شو در میان اجزای قالب در طراحس سایت اوایل صفحه اصلی می باشد. اسلاید شوهای که بوسیله گروه طراحی سایت وبساز طراحی می شوند مجهز به سیستم ویرایش خودکار تصاویر در طراحی سایت بوده تا تصاویر بهینه شده را در هاست ذخیره کند.

از دیگر اجزای قالب در طراحی وب سایت منو می باشد. منو به منظور تحقق یکی از اصول بسیار مهم طراحی وبسایت که سهولت دسترسی کاربران به تمامی صفحات سایت می باشد ساخته می شوند و از اجزای بسیار مهم در ساخت سایت به شمار می آید. جایگاه منو در طراحی سایت معمولا بعد از اسلاید شو خواهد بود.

اجزای قالب در طراحی سایت و جایگاه متون

آنچه که گفته شد ممکن است در تمامی صفحات سایت یکسان باشند و بطور مشترک تکرار شوند. اما یک جزء که بطور قطعی در هر صفحه عوض خواهد شد و یکسان بودن آن موجب شکست در طراحی سایت خواهد شد متون وب سایت می باشد. متون در طراحی سایت بعد از اجزای قالب که شمرده شدند قرار خواهند گرفت و نقش اطلاع رسانی را خواهد داشت. تبلیغات جزء دیگری از اجزای قالب در طراحی سایت بعضی سایت ها می باشد که معمولا در ستون کناری متون قرار می گیرند..

آما آخرین جزء از اجزای طراحی وب سایت فوتر یا بخش پایانی وب سایت نام دارد.  معمولا در فوتر لینک های مهم سایت دوباره تکرار شده که می توانند مشتمل بر صفحات تماس با ما و درباره ما و.. باشند. همچنین می تواند شامل بخش نظر سنجی و یا فیلد ارسال نظرات و پیشنهادات نیز باشد.

حرف پایانی در اجزای قالب در طراحی سایت

انتخاب مرکز طراحی سایت حرفه ای برای ساخت سایت از اهمیت فوق العاده ای برخودار می باشد. وب ساز با مجموعه ای از کارشناسان طراحی سایت به همراه قیمت طراحی سایت بسیار مناسب و تخفیف های ویژه در طراحی سایت یکی از بهترین گزینه های قابل انتخاب در این زمینه می باشد. اجزای قالب در طراحی سایت خود را با وب ساز منظم کنید.