بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
اجزای طراحی سایت

اجزای طراحی سایت

ساختار وب سایت از اجزایی  گوناگونی تشکیل شده است. مطابق با استانداردهای طراحی سایت هر یک از این اجزا جایگاه و محل قرار گیری خاصی دارند و وظیفه مشخصی را انجام می دهند. در این مقاله سعی شده است به معرفی اجزای طراحی سایت و نحوه قرار گیری آنها در کنارهم پرداخته شود.

بخش هدر اولین جزء از اجزای طراحی سایت

در ساخت وب سایت معمولا بخش کوچکی در بالای صفحه قرار می گیرد که جزء ثابت در تمامی صفحات سایت به حساب می آید به این بخش در ساخت سایت هدر گفته می شود. در بخش هدر که اولین جزء از اجزای طراحی سایت به حساب می آید لینک های خیلی مهم سایت قرار داده می شود.این لینکها می تواند شامل لینک صفحه اول ، صفحه تماس با ما ، لینک در باره ما ، لینک عضویت کاربران و لینک های مانند آن باشد. همچنین هدر وب سایت می تواند جایگاه مناسبی برای قرار گیری لوگوی سایت باشد.

اجزای طراحی سایت بخش منو

منو در طراحی سایت بخشی است که به منظور دسترسی آسان کاربران به قسمت های مختلف سایت طراحی می شود. غالبا منو حرفه ای جوری طراحی می گردد که کاربر با سه کلیک به تمامی صفحات سایت دسترسی داشته باشد. منو به عنوان یکی از بخش های مهم زیبایی در طراحی سایت مطرح می شود. جایگاه منو در اجزای طراحی سایت پس از بخش هدر و یا پس از اسلاید شو می باشد.  منو نقش بسیار مهمی در قابل فهم شدن قالب در طراحی سایت به عهده دارد.

اسلاید شو بخش مهمی از اجزای طراحی سایت

اسلاید شو در طراحی سایت علاوه بر اینکه می تواند زیبایی خاصی به قالب وب سایت ببخشد می تواند محل مناسبی برای قرار گیری اخبار مهم وب سایت و تبلیغات باشد. اسلاید شو معمولا با استفاده از زبان جر کوئری در طراحی سایت ساخته شده و جایگاه اصلی آن قبل یا بعد از منو در قالب سایت می باشد.

طراح در ساخت سایت با توجه به هدفی که دارد می تواند از چندین اسلایدشو در طراحی وب استفاده کند. آنچه که در این قسمت بسیار حائز اهمیت است این است که اسلاید شو از جمله اجزای طراحی سایتی محسوب می شود که نقش بسیار زیادی در سرعت بار گذاری سایت دارد. برای اسلاید شو با حجم بالای تصاویر بهتر است از قابلیت لود تصاویر پس از بارگذاری صفحات سایت استفاده شود.

اخبار مهم جزئی از اجزای طراحی سایت

در بعضی از وب سایت ها برای اخبار مهم سایت از عبارات متحرک استفاده می کنند که بوسیله دکمه های کنترل کننده به جلو یا عقب حرکت می کنند. نمایش اخبار انیمیشن به زبان برنامه نویسی جی کوئری می باشد و در حجم و اندازه های گوناگون در جاهای مختلف وب سایت بسته به هدف طراحط سایت توسط طراح سایت به نمایش گذاشته می شود. این قیمت از سایت علاوه بر زیبایی سهم عمده ای از اطلاع رسانی به کاربرین سایت به عهده دارد.

بدنه مهمترین بخش از اجزای طراحی سایت

بدنه وب سایت در برگیرنده اطلاعات مهم هر صفحه از وب سایت می باشد که معمولا از صفحه ای به صفحه دیگر تغییر میکند. بدنه بسته به نوع وب سایت از یک ستون شروع می شود و گاهی اوقات تا پنج ستون نیز گسترش می یابد. اجزای طراحی سایت بدنه میت اند شامل اخبار ، تصاویر ، لینک دونی و … باشد. آنچه در طراحی بدنه بسیار اهمیت دارد این است که بهینه سازی در طراحی سایت حتما در آن اجرا گردد.

فوتر یا پاورقی به عنوان آخرین بخش از اجزایی طراحی سایت به شمار می آید.فوتر معمولا شامل سه ستون و یک بخش پایانی است.

کلام آخر در بخش اجزای طراحی سایت

در پایان باید گفت که تمامی اجزای سایت باید بر اساس استانداردهای طراحی سایت در جای خود قرار گیرند برای این امر طراحی سایت باید به دست افراد حرفه ای انجام گیرد. مرکز طراحی سایت وب ساز با دراختیار گرفتن پرسنلین توانمند و متخصص یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت وب سایت در فضای مجازی به شمار می آید که می تواند توسط متقاضیان طراحی سایت انتخاب شود. متخصصین طراحی سایت وب ساز با شناختن کامل اجزای طراحی سایت زیبایی و حرفه ای گری را در طراحی قالب سایت برای شما به ارمغان خواهند آورد.