بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
انتخاب دامنه

جستجوی دامنه آزاد

لطفا تنها نام دامنه را وارد کنید ، بطور مثال : websazz


جستجو


انتخاب دامنه در طراحی سایت

همانطوریکه خانه ها ی شما

در دنیای بیرون دارای آدرس و نشانه ای هستند

که به وسیله آن آدرس ، محل مراجعه افراد مختلف قرارمی گیرند

درطراحی سایت نیز آدرسی برای سایت ساخته شده در نظر گرفته می شود

تا کاربران سایت بتوانند به وسیله آن آدرس، شما را در فضای مجازی پیدا کنند. به این آدرس دامنه یا domain گفته می شود.

در طراحی وبسایت از معدود کارهای که انجام آن به عهده کارفرمایان طراحی سایت می باشد

و دررسیدن به موفقیت در طراحی وب سایت ، ازاهمیت ویژه ای برخوردار است انتخاب دامنه می باشد.

این مقاله به شما اطلاعات لازم را برای انتخاب دامنه حرفه ای در طراحی سایت ارائه خواهد کرد

آنچه شما در این مقاله یاد خواهید گرفت عبارتند از:

اجزای دامنه در طراحی سایت

دامنه در طراحی سایت به سه قسمت مجزا تقسیم می شود. قسمت اول دامنه subdomain نامیده می شود که به حروف اختصاری www که در ابتدای نام دامنه آورده می شود گفته می شود. قسمت دوم دامنه ، کلمه ای می باشد که بعد ازحروف اختصاری آورده می شود که به آن domain یا دامنه اصلی گفته می شود که می تواند یک کلمه ساده یا ترکیبی ازحروف اول چند کلمه باشد. قسمت سوم دامنه ترکیبی از چند حروف اختصاری می باشد که بیانگر حوزه فعالیت و کاربرد سایت می باشد که به آن نوع دامنه گفته می شود. به عنوان مثال نوع دامنه info که بیشتردر برای سایت های اطلاع رسانی و منابع آموزشی استفاده می شود. از پر استفاده ترین انوع دامنه ها می توان به ir یا com اشاره کرد.

انتخاب دامنه ی مناسب برای طراحی سایت

شاید مانند بسیاری از افراد اینگونه فکر می کنید که هر اندازه دامنه را گرانتر خریداری کنید جایگاه بهتری در فضای مجازی پیدا خواهند کرد؟ در جواب باید گفت که این طرز تفکر کاملا غلط می باشد. نوع دامنه ای که شما انتخاب می کنید هیچ تاثیری در موقعیت طراحی سایت و جایگاه آن نزد موتور های جستجو گر نخواهد داشت.

با توجه به اینکه دامنه com دارای شهرت جهانی می باشد و در بیشتر سایت ها مانند سایت های تجاری ، شخصی و ... استفاده می شود می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب شما باشد اما متاسفانه اکثر کلمات مناسب در آن قبلا خریداری شده اند و از طرف دیگر قیمت آن هم بوسیله دلار تعیین می گردد که این امر موجب بالا رفتن قیمت این نوع دامنه شده است. اگر بخواهید جاگزین مناسبی برای دامنه com معرفی کنیم ما به شما دامنه ir پیشنهاد می کنیم. دامنه ir مختص کشور عزیزمان ایران می باشد و دارای قیمت بسیار مناسبی می باشد که می تواند یک دامنه خوب برای افراد حقوقی یا حقیقی به شمار آید.

اصول صحیح انتخاب دامنه در طراحی سایت

برای اینکه یک دامنه حرفه ای برای وب سایت خود انتخاب کنید باید نکات زیر را هنگام انتخاب نام دامنه مورد توجه قرار دهید.

اولین نکته در انتخاب دامنه در ساخت سایت این است که سعی کنید دامنه ی که انتخاب می کنید مناسب با فعالیت شما باشد از انتخاب کلماتی که ربطی با نوع فعالیت شما ندارند پرهیز کنید. به عنوان مثال شرکت طراحی سایت وب ساز را در نظر بگیرد که دامنه آن مناسب با خدماتی که ارائه می دهد می باشد.

به عنوان دومین نکته باید گفت انتخاب دامنه خوب یعنی انتخاب دامنه ای که در ذهن کاربر به آسانی ثبت شود و ماندگار باشد. نکته سوم این است که سعی کنید کلمه های کوتاهتررا به عنوان نام دامنه خود انتخاب کنید که قابلیت برند شدن را داشته باشند

به عنوان نکته چهارم در انتخاب نام دامنه برای ساخت وب سایت باید گفت که در دامنه ای انتخابی خود از بکار بردن خط تیره با علامت به شدت پرهیز کنید.

اگر بخواهیم یک جمله طلایی پیرامون انتخاب دامنه بیان کنیم این است که دامنه خوب دامنه ی کوتاه ، مرتبط با مفهوم سایت و ماندگار در ذهن که قابلیت برند شدن را داشت باشد می باشد.

نحوه چک کردن دامنه و ارسال آن برای وب ساز

فرض کنید که شما کلمه websazz را به عنوان دامنه برای خود در نظر گرفته اید و اکنون می خواهید ببیند که آیا می توان این کلمه به عنوان دامنه در ساخت سایت خود استفاده کنید یا قبلا این دامنه برای شرکتی به ثبت رسیده است؟

ابتدا کلمه مورد نظر خود را در ستون خالی خواسته شده در صفحه انتخاب دامنه وارد کنید و سپس کلید جستجو را فشار دهید. پس از چند ثانیه ، کلمه مورد نظر شما را در دو دسته com وir بررسی کرده و جواب مثبت را به رنگ سبز و جواب منفی را به رنگ قرمز برای شما به نمایش در خواهد آورد.

پس از انتخاب دامنه مورد نظر، نام دامنه را به همراه نوع آن به صورت websazz.ir ویا websazz.com برای ما در فیلد مربوطه ارسال کنید تا گروه طراحی سایت وب ساز دامنه مورد نظر شما را خریداری کرده و در ساخت وبسایت شما استفاده کنند.