بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
سئوالات متداول

سئوالات متداول

به منظور اطلاع رسانی صحیح

شرکت طراحی حرفه ای سایت وب ساز راهکارهای مختلفی در نظر گرفته است

که یکی از آنها صفحه سئوالات متداول می باشد

در صفحه سئوالات متداول

سئوالاتی که بالاترین آمار پرسش را در بخش پرسش و پاسخ دارند انتخاب شده

و توسط کارشناسان طراحی سایت وب ساز پاسخ صحیح به آنها داده خواهد شد

سئوالاتی که در بخش سئوالات متداول مطرح می شود می تواند سئوالات گوناگونی باشد اما بیشتر سعی شده است که مرتبط با حضور شما در دنیای مجازی بوده تا نقاط مبهم این حضور روشن شود.سئوالات دیگری که جنبه عمومی تر دارند در صفحات مختلف وب ساز مانند پرسش و پاسخ و یا بخش مقالات به آنها جواب داده خواهد شد.
پهنای باند در طراحی سایت به چه چیزی گفته می شود؟

به حجم اطلاعاتی که در طول یک ماه توسط یک سایت رد و بدل می شود پهنای باند مصرفی یک سایت گفته می شود. به عنوان مثال اگر شما یک فایل یک مگابایتی را در سایت خود قرار دهید اگر در طول یک ماه هزار نفر از آن بازدید کنند پهنای باند مصرفی شما در طول یک ماه حدودا یک گیگا بایت خواهد شد.

دامنه در طراحی سایت به چه چیزی گفته می شود؟

دامنه نام مخصوصی است که برای شناسایی یک سایت اینترنتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت . دامنه از یک یا چند قسمت تشکیل شده است و با نقطه ( دات ) از هم جدا می شوند. قسمت اول ماهیت آدرس www قسمت دوم نام دامنه domain name و به قسمت سوم پسوند دامنه می گویند.

چه پسوردی برای طراحی سایت مناسب می باشد؟

پسورد های مختلف برای موارد مصرف مختلف ساخته شده اند. رایج ترین نوع پسورد ، پسوردهای com و ir می باشند. در تینجا باید اضافه کرد که نوع پسورد تاثیر چندانی در موفقیت وب سایت نخواهد داشت. آنچه که در این میان بسیار حائز اهمیت می باشد کلمه ای است که تحت عنوان دامنه مطرح می شود. در صفحه انتخاب دامنه به طور مفصل راجب این موضوع پرداخته شده است.

پیاده سازی وب سایت به چه معناست؟

پس از آنکه متخصص گرافیست طراحی پی اس دی قالب سایت را انجام داد نوبت به متخصص کد نویسی می رسد تا قالب وب سایت را کد نویسی کرده و در هاست قرار دهد. به کد نویسی و قرار دادن وب سایت در هاست پیاده سازی وب سایت گفته می شود.

سایت داینامیک به چه نوع سایتی گفته می شود؟

به وب سایت هایی که زمینه خاصی را برای کارفرمایان طراحی سایت فراهم می کنند تا از طریق یک سری از صفحات به مدیریت محتوا وب سایت و اصلاح ، ویرایش و یا حذف آنها بپردازد وب سایت های داینامیک گفته می شود.

سایت واکنش گرا چیست؟

در طراحی سایت های جدید از قالب های استفاده می شود که با توجه به نوع وسیله ارتباطی تغییر می کند و با این تغییر برای کاربر امکان دسترسی راحتر به اجزای طراحی سایت را فراهم می کند. به قالب چنین سایت هایی قالب واکنشگرا گفیته می شود. طراحی سایت واکنشگرا می تواند مزایای فراوانی برای صاحبان خود به همراه داشته باشد که در مقاله طراحی سایت واکنشگرا بطور مفصل به آن پرداخته شده است.

بهینه سازی در طراحی وب چیست؟

برطبق اصول جهانی طراحی سایت اجزای موجود در ساخت سایت باید بر اساس اصول و قواعدی در کنار یکدیگر قرار بگیرند. به این اصول و قواعد بهینه سازی در طراحی وب سایت گفته می شود. برای دریافت اطلاعات تکمیلی به صفحه بهینه سازی مراجعه فرمایید.

چرا بهینه سازی امری ضروری در ساخت وب سایت می باشد؟

رسیدن به اهداف طراحی سایت تنها زمانی محقق خواهد شد که اصول بهینه سازی در ساخت سایت بصورت کامل و اصولی اجرا گردد. با توجه به اینکه نقص در اجرای اصول بهینه سازی به منزله شکست در طراحی سایت می باشد از این رو بهینه سازی امری ضروری و واجب در ساخت وبسایت به شمار خواهد آمد.

پشتیبانی وب سایت به چه معناست؟

به مجموعه خدماتی که پس از خرید وب سایت در اختیار کارفرمایان طراحی سایت قرار خواهد گرفت پشتیبانی وب سایت گفته می شود. این خدمات عبارتند از به روز کردن سیستم مدیریت محتوا ، افزایش ترافیک و ارتقاء وب سایت بهینه سازی و ...

شارژ سالیانه هاست و دامین به چه معناست؟

هاست و دامین وب سایت طراحی شده به مدت یک سال فعال می باشد و بعد از گذشتن یک سال باید مبلغی برای تمدید آن به شرکت های ارائه دهنده آنها پرداخت شود. این مبلغ با توجه به نوع دامنه و هاست شما متفاوت خواهد بود.

هزینه های طراحی سایت چگونه محاسبه خواهند شد؟

با توجه به مدت زمانی که طراحی یک سایت از متخصصین این رشته خواهد گرفت تعرفه طراحی وب سایت محاسبه می شود. اگر وب سایتی دارای ظرافت های ویژه و برنامه نویسی وقت گیر باشد بدیهی است که تعرفه طراحی سایت بالاتری خواهد داشت. شرکت طراحی سایت وبسازبا ارائه انواع تعرفه های طراحی سایت سعی کرده است که رضایت مشتریان خود را بطور کامل جذب کند.

آیا وب مستر یا مدیر سایت به آموزش نیازمند می باشد؟

بهینه سازی امری دو سویه است که هم باید کارشناسان طراحی سایت و هم وب مستر آنرا رعایت کنند. برای همین امر وب مستر برای طراحی محتوا سایت مناسب باید آموزش های بهینه سازی را از قبل طی کرده باشد. اما با سیستم های مدیریت محتوا وب ساز که مجهز به سیستم های سئو هوشمند وویرایش خودکار تصاویر در طراحی سایت می باشند نیاز وب مستر در این زمینه کاملا برطرف شده و او می تواند بدون گذراندن هیچ دوره ای به مدیریت حرفه ای سایت مشغول شود.

وب هاستینگ یا میزبانی وب چیست؟

اطلاعات وب سایت شما باید در فضای با اتصال دائمی به اینترنت قرار داشته باشد تا دیگران بتوانند در هر لحظه از شبانه روز که بخواهند به آن دسترسی داشته باشند به این فضا هاستینگ گفته می شود. به عبارت دیگرهاستینگ میزبانی سایت شما در فضای مجازی به عهده خواهد داشت.

چه مقدار فضای هاست برای من مناسب است؟

فضای هاستینگ بستگی به نوع فعالیت شما در دنیای مجازی خواهد داشت. برای دانستن اندازه هاستیگ باید میزان حجم وب سایت خود را و مقدار اطلاعاتی که بعدها از طریق وب سایت می خواهید در اختیار مردم قرار بدهید را محاسبه کرده و مقدار فضای هاست مناسب خود را به دست آورید. آنچه که در اندازه آن در انتخاب هاستیگ بسیار اهمیت دارد اندازه پهنای باند مصرفی هاست شما خواهد بود.