بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
گرافیک

گرافیک

اگر بوسیله کدها در زبان های طراحی سایت

با موتورهای جستجوگر ارتباط برقرار می شود

تا موجب بهتر دیده شدن سایت در فضای مجازی شوند

گرافیک وب سایت

که از آن تعبیر به قالب در طراحی سایت می شود

باکاربرین یک وب سایت ارتباط برقرار کرده و می تواند زمینه ساز استقبال یا عدم استقبال یک سایت در دنیای مجازی شود. اجرای اصولی قوانین گرافیکی یا به عبارتی طراحی قالب سایت استاندارد یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در فضای مجازی به شمار می آید که باید آنرا از مراحل ابتدایی ساخت وب سایت یعنی طراحی قالب psd بوسیله فتوشاپ یا آلستره به دقت رعایت کرد تا وب سایت توانایی رسیدن به موفقیت در طراحی سایت را داشته باشد.

بر اساس اهمیتی که گرافیک در ساخت سایت دارد مدیران وبساز یک صفحه مخصوص در بخش مقالات برای گرافیک در نظر گرفته اند تا راهی برای انتقال تجربیات شان در زمینه گرافیک به دیگران باشد. این صفحه برای گرافیست های که می خواهند در زمینه ساخت وبسایت فعالیت داشته باشند و همچنین طراحانی که می خواهند با ضروریات گرافیست حرفه ای بودن آشنا شوند می تواند مفید واقع شود. دسته بندی مقالاتی را که در بخش گرافیک به آنها پرداخته شده است عبارت از موارد زیر می باشد.

آشنایی با رنگ در گرافیک

بدون شک یکی از اصلی ترین مواردی که هر گرافیستی چه آنهایی که در زمینه طراحی وب سایت فعالیت می کنند و چه آنهایی که می خواهند طراحی لوگو یا طراحی بنر انجام دهند باید با آن آشنایی داشته باشند اصول روانشناسی رنگ در طراحی سایت می باشد. در مبحث گرافیک راجب نحوه بکار گرفتن صحیح رنگ در ساخت وب سایت و احساساتی که می تواند به کاربرین انتقال می دهد و سایر مسائل مربوط به رنگ در گرافیک بطور مفصل بحث خواهدشد.

بکار بردن تصاویر در گرافیک

یکی از مواردی که در طراحی وبسایت بسیار حائز اهمیت می باشد استفاده از تصاویر در طراحی سایت می باشد. تصاویر نقش بسیار پررنگی روی زیبایی در طراحی سایت داشته و میتواند موجب بالا بردن جذب مخاطب در طراحی سایت شود.در بخش تصاویر در گرافیک راجب انواع فرمت های تصویری و نحوه بکار بردن درست آنها در طراحی قالب وب سایت و چگونگی کاهش حجم آنها بدون افت کیفیت و ... صحبت خواهد شد.

بنرها در مبحث گرافیک

بنرها علاوه بر رساندن یک پیغام در راستای خاص باید از جذابیت لازم برخوردار بوشند تا بتوانند نظر کاربر را بخود جذب کنند. اگر قصد دارید در یک وب سایت از چندین بنر تبلیغی استفاده کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که رنگ های بنر ها نباید با یکدیگر تداخل کند تا یک یا چند بنر به خوبی دیده نشود. مرکز طراحی سایت وب ساز در مبحث گرافیک ودر بخش بنر بطور عمده راجب طراحی بنر صحبت خواهد کرد.

لوگو در مبحث گرافیک

از موضوعات دیگری که در مبحث گرافیک به آن پرداخته خواهد شد مباحث طراحی لوگو می باشد. لوگو به عنوان نماد یک شرکت در اذهان مردم باید دارای ویژگی های منحصر بفردی باشد. یاد گیری این قواعد به طراحان لوگو در طراحی لوگو موفق کمک شایانی خواهد کرد.

نشانه ها یا آیکون در گرافیک

دانستن مفاهیم نشانه ها و نحوه بکار گیری آنها در رسیدن به اهداف طراحی سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. یکی وب سایت موفق به وب سایت گفته می شود که به بصورت منطقی از نشانه ها یا آیکون استفاده کند. در بخش نشانه ها در گرافیک به مباحث آموزشی مرتبط با آنها پرداخته خواهد شد.

در پایان باید اضافه کرد که گرافیک در ساخت سایت تنها وسیله ارتباطی با کاربران در طراحی وبسایت می باشد و نقش بسیار عظیمی در رسیدن به اهداف طراحی سایت خواهد داشت. در تمامی تیم های طراحی سایت وب ساز یک گرافیست حرفه ای وآشنا با زبان های طراحی سایت وجود دارد که مطابق با اصول طراحی سایت و استانداردهای جهانی طراحی اقدام به ساخت قالب سایت می کند. طراحی قالب سایت حرفه ای را با گروه طراحی سایت وب سایت تجربه کنید.
مقالات گرافیک