بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
طراحی سایت غیرحرفه ای
طراحی سایت غیرحرفه ای تمامی مقالات

طراحی سایت غیرحرفه ای

اگر قصد طراحی سایت را داشته باشید با یک جستجو کوچک در جستجوگر های فضای مجازی متوجه خواهید شد که شرکت های ساخت سایت بسیاری در زمینه طراحی وبسایت مشغول فعالیت هستند. اما کدام مرکز طراحی سایت بطور حرفه ای پروژهای طراحی سایت خود را اجرا می کند و قابل اعتماد می باشد؟

قبل از پاسخ به این سئوال باید گفت که حدود هشتاد درصد از شرکت های ساخت وبسایت موجود در ایران را شرکت های طراحی سایت غیرحرفه ای و آماتور تشکیل می دهند. سپردن طراحی وبسایت به دست اینگونه شرکت ها نه تنها منفعتی رابرای شما به همراه نخواهد داشت بلکه ضررهای غیرقابل جبرانی را به شما خواهد زد که در ادامه مقاله طراحی سایت غیرحرفه ای بیان خواهیم کرد.

مضرات طراحی سایت غیرحرفه ای

افرادی که قصد دادن سفارش طراحی سایت را دارند باید بدانند که همواره تبلیغ نکردن بهتر از یک تبلیغ بد و نامناسب می باشد. به عبارت دیگر عدم حضور در فضای مجازی همواره بهتر از یک حضور غیرحرفه ای و آماتور گونه می باشد. یک سایت معرف شخصیت شما در دنیای مجازی خواهد بود. طراحی یک وب سایت غیرحرفه ای می تواند کاربرینی را که به سایت شما مراجعه می کنند برای همیشه از انتخاب محصولی که شما تولید می کنید و یا خدمتی که ارائه می دهید منصرف کند. درحقیقت شما با طراحی سایت غیرحرفه ای هزینه می کنید که توسط کاربرین خود انتخاب نشوید.

در طراحی سایت غیرحرفه ای که توسط افراد سودجو در بازار طراحی سایت انجام می گیرد اصول طراحی سایت زیر پاگذاشته می شودو قوانین بهینه سازی یا سئو در آن رعایت نمی شود. با رعایت نکردن اصول سئو  ، وب سایت ساخته شده توانایی رقابت در فضای مجازی را نخواهد داشت و به فرجام شکست در طراحی سایت محکوم خواهد بود.

علت اصلی طراحی سایت غیرحرفه ای

با این همه مضراتی که ساخت وبسایت به دست افراد غیرحرفه ای دارد چرا باز تعداد زیادی از افراد طراحی سایت خود را به دست افراد آماتور در طراحی سایت می سپارند؟

شاید ریشه این اشتباه بزرگ نداشتن اطلاعات طراحی سایت لازم توسط متقاضیان ساخت وب سایت باشد. عموما انسان ها در هر کاری که انجام می دهند به دنبال پیدا کردن راهی برای پایین آوردن مخارج آن هستند. افراد کلاهبردار در طراحی سایت از این فرصت نهایت استفاده را کرده و با تیترهای تبلیغاتی دروغین مانند طراحی سایت ارزان و یا طراحی رایگان سایت سعی می کنند افرادی را که در این زمینه آگاهی های لازم را ندارند در دام خود بیندازند. نرخ طراحی سایت پایین چیزی نیست که افراد ناآگاه به راحتی از آن چشم پوشی کنند و در نتیجه شکار خواهند شد. این افراد باید بدانند به هر دلیلی که استراژی صحیح در طراحی سایت رعایت نشود شکست پروژه طراحی امری مسلم و قطعی خواهد بود.

شناسایی شرکت های طراحی سایت غیرحرفه ای

راههای شناسایی شرکت های طراحی سایت غیرحرفه ای بیشتر جنبه تخصصی دارد اما فاکتور های هم وجود دارند که با دقت در آنها می توان تا حدودی این شرکت ها را از شرکت های طراحی حرفه ای سایت متمایز کرد. در ادامه به تعدادی از این فاکتور های مهم اشاره خواهیم کرد.

قالب در طراحی سایت غیرحرفه ای در هم ریخته و نامنظم است. عموما بارگذاری در طراحی وبسایت غیرحرفه ای از سرعت مناسبی برخودار نبوده و موجب زیر پا گذاشته شدن حقوق کاربران در طراحی سایت خواهد شد. قوانین روانشناسی رنگ در طراحی سایت غیرحرفه ای رعایت نشده و اجزای طراحی سایت آن با یکدیگر هماهنگی ندارند. منو در طراحی وب سایت غیرحرفه ای به شیوه غیر استاندارد به خدمت گرفته شده است. تصاویر در طراحی سایت غیر حرفه ای مورد بهینه سازی لازم قرار نگرفته و دارای حجم بالایی می باشند. فونت در طراحی وب سایت غیرحرفه ای به شیوه غیر اصولی و با رنگ ناموزون در سایت مورد استفاده قرار می گیرند.

آنچه که گفته شد تنها بخشی از فاکتورهای شناسایی شرکت های ساخت سایت غیرحرفه ای بود برای دانستن موارد بیشتر به مقاله فاکتور های طراحی سایت حرفه ای مراجعه کنید. در پایان شما را به شناخت بیشتر کانون طراحی وب ساز برای رهایی از طراحی غیرحرفه ای سایت دعوت می کنم.