بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
تاثیر گذاری مخاطب در طراحی سایت
تاثیر گذاری مخاطب در طراحی سایت تمامی مقالات

تاثیر گذاری مخاطب در طراحی سایت

یکی از اصول مهم در طراحی سایت که همواره باید مورد توجه طراحان سایت باشد تاثیر گذاری مخاطب در طراحی وب سایت می باشد. اهمیت این موضوع در ساخت سایت به حدی زیاد می باشد که نادیده گرفتن آن می تواند موجب شکست در طراحی شده و وب مستر سایت را در رسیدن به هدف طراحی سایت ناکام سازد.

در بیان اهمیت موضوع تاثیر گذاری مخاطب در طراحی وبسایت همین بس که به عنوان مرز بین طراحی حرفه ای سایت و طراحی سایت غیر حرفه ای شناخته می شود.

مهمترین فاکتور تاثیرگذاری مخاطب در طراحی سایت

بدون شک قالب سایت اولین و مهمترین فاکتور تاثیرگذاری مخاطب در طراحی سایت محسوب می شود. قالب وب سایت باید به گونه ای طراحی شود که باعث جذب مخاطب در طراحی سایت شده و سایت را در نظر کاربر مفید وموثر جلوه دهد.

برای تقویت تاثیر گذاری قالب در طراحی سایت کاری که گروه طراحی سایت باید انجام دهد این است که تمامی مراحل طراحی سایت را با صبر و حوصله طی کرده و پله پله جلو برود. به عبارت دیگر گرافیک در طراحی سایت که جزء اولین مراحل طراحی سایت محسوب می شود باید توسط یک گرافیست ماهر وآشنا با اصول طراحی سایت انجام گیرد تا کد نویسی قالب سایت که توسط متخصصین htmlانجام می شودقدرت تاثیر گذاری لازم را داشته باشد.

نقش تصاویر در تاثیرگذرای مخاطب در طراحی سایت

تصاویر در طراحی سایت می تواند منتقل کننده چندین پاراگراف مطلب با یک نگاه کاربر باشد. امروزه اهمیت تصاویر در تاثیر گذاری روی مخاطب بر کسی پوشیده نیست.استفاده به جا از تصاویر علاوه بر اینکه می تواند موجب ایجاد جذابیت در طراحی سایت شود همچنین می تواند در برانگیختن احساسات کاربر در جهت رسیدن وب مستر به اهداف طراحی سایتش نقش مهمی را ایفا کند.

لازم به ذکر است که بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت اصل مهمی است که به هیچ وجه نباید توسط طراح یا وب مستر سایت نادیده گرفته شود. نادیده گرفتن این اصل می تواند موجبات شکست در طراحی سایت را فراهم کند.

گروه طراحی سایت وبساز به منظور رعایت دقیق بهینه سازی تصاویر توسط مشتریان خود سیستم ویرایش خودکار تصاویر در طراحی سایت را کدنویسی کرده است. از دیگر ابتکارات وبساز در زمینه بهینه سازی ماژول سئو هوشمند وبساز می باشد. باکمک دو نرم افزار ذکر شده افراد متقاضی در طراحی هرچند که از دانش پایینی در نگه داری سایت برخودار باشند باز هم قادر خواهند بود به صورت حرفه ای وب سایت خود را مدیریت کنند.

تاثیرگذاری مخاطب در طراحی سایت با اسلاید شو

اسلاید شو حرفه ای در طراحی سایت این فرصت را به مدیر سایت می دهد که از بهترین مکان وب سایت که هدر سایت می باشد نهایت استفاده را ببرد. استفاده از تصاویر با کیفیت با گرافیک مناسب و هم راستا با هدف وب مستر می تواند تاثیر زیادی روی مخاطبین طراحی سایت داشته و آنها را به سمت خواسته های وب مستر سوق دهد.

البته لازم به ذکر است استفاده از تصاویر با حجم با در اسلاشو غیر حرفه ای موجب افزایش حجم صفحات سایت شده و با حقوق کاربران در طراحی تضاد پیدا خواهد کرد. تمامی اسلاید شو های که در طراحی انواع سایت های وب ساز اجرا می گردد از خاصیت حرفه ای بودن برخوردار بوده و پس از بار گذاری کامل صفحات شروع به لود تصاویر خواهند کرد.

تاثیرگذاری مخاطب در طراحی سایت با رنگ

در طراحی سایت حرفه ای طراح سایت باید اصول روانشناسی رنگ در طراحی سایت آشنایی کامل داشته باشد و در طراحی قالب سایت از رنگ مناسب و هم راستا با هدف اصلی در طراحی سایت استفاده کند. به عنوان مثال در طراحی سایت فروشگاهی از رنگ های استفاده می کنند که در بازدید کنندگان حس هیجان را به وجود آورده او را تشویق به خرید محصولات وب سایت کند.

منو در طراحی سایت از دیگر موارد تاثیرگذار روی مخاطب در ساخت سایت می باشد. استفاده از  عنوان های دقیق برای لینک ها می تواند مخاطب را تشویق به بازدید از آن لینک کند.