بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
طراحی گرافیک سایت قسمت سوم
طراحی گرافیک سایت قسمت سوم تمامی مقالات

طراحی گرافیک سایت قسمت سوم

طراحی گرافیک سایت مهمترین مرحله در طراحی سایت  به شمار می آید که حرف اول را در جلب نظر مخاطبین طراحی سایت خواهد زد زیرا که اگر سایتی موجب توجه کاربرین طراحی سایت قرار گیرد به طور حتم سفارش دهنده آن به اهداف طراحی وب خود که معرفی کالا یاخدمات و در نتیجه کسب درآمد می باشد دست پیدا خواهد کرد.

در مقاله گذشته طراحی گرافیک سایت راجب رنگ و فونت مطالبی را ارائه کردیم. در این مقاله قصد داریم از اجزای دیگر طراحی گرافیکی سایت بحث های را مطرح کنیم.

لوگو‌ در طراحی گرافیک سایت

یکی از اجزای بسیار مهم در ساخت وب سایت که می تواند زمینه ساز دستیابی به موفقیت در فضای مجازی گردد لوگو و یا نشانواره می باشد. لوگو به حروف و یا اشکالی گفته می شود که با نظم خاص در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. لوگو در طراحی سایت معمولا در بالای صفحات سایت قرار می گیرد و می تواند اطلاعات ویژه ای را در اختیار مخاطبین طراحی وب سایت قرار دهد.

تصاویر در طراحی گرافیک سایت

از دیگر اجزای بسیار مهمی که در گرافیک ساخت وب سایت حرفه ای بسیار می تواند مهم باشد تصاویر می باشند. یک وب سایت علاوه بر تصاویری که در طراحی محتوای سایت آن بکار می رود شامل تصاویری می شود که در طراحی قالب خود دارد. اگر طراح سایت با نحوه استفاده از تصاویر در ساخت سایت و بهینه سازی آنها آشنا نباشد هرگز نمی تواند قالب وب سایت حر‌فه ای تولید کرده که بتواند به رقابت در فضای مجازی بپردازد. در مرکز ساخت سایت وبساز تمامی قوانین بهینه سازی بصورت اتوماتیک توسط نرم افزار سئو هوشمند وب ساز اجراشده و نیاز وب مستر را برای یهینه سازی تصاویر در طراحی سایت از بین خواهد برد.

رنگ زمینه در طراحی گرافیک سایت

رنگ زمینه در ساخت وبسایت به عنوان یکی از اجزای مهم در طراحی سایت به شمار آمده که اگر از روی اصول و مطابق با قوانین رنگ در طراحی سایت انتخاب نشود وبساز هرگز قادر نخواهد بود تا بتواند اهداف کارفرما را از طراحی وب برآورده ساخته و موفقیت در دنیای مجازی را برای او به همراه داشته باشد. رنگ زمینه در طراحی گرافیک سایت باید با توجه به رنگ سایر ارکان طراحی سایت مانند فونت در طراحی وب سایت انتخاب شود.

نکته بسیار مهمی که در طراحی گرافیک سایت باید رعایت کرد اینداست که طراحی گرافیک وبسایتها معمولا مطابق با نیازهای سازمان یا شرکت سفارش دهنده طراحی سایت انجام می شود و در طراحی وبسایت استانداردهایی جهانی در طراحی را باید رعایت گردد تا وب سایت ساخته شده هم از لحاظ فنی زیبا به نظر بیاید هم از لحاظ تطابق با اهداف کارفرمایان طراحی سایت داشته باشد.

به عنوان نکته پایانی در طراحی گرافیک سایت باید گفت که چیدمان رنگ‌ در طراحی سایت چیزی فراتر از چینش رنگ‌های مورد علاقه طراح سایت در کنار یکدیگر و تبدیل کردن آنها به یک طرح است یعنی باید از هر کدام از رنگ ها را در ساخت وبسایت باید  به گونه ای استفاده کرد که پاسخگوی کامل احتیاجات و نیاز مشتریان طراحی سایتباشد و تاثیر هر رنگ و گرافیک را به درستی شناخت .