بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
طراحی گرافیک سایت قسمت دوم
طراحی گرافیک سایت قسمت دوم تمامی مقالات

طراحی گرافیک سایت قسمت دوم

در مقاله اول طراحی گرافیک سایت پیرامون اهمیت گرافیک در  طراحی سایت مباحثی ارائه شد و آنچه که در طراحی گرافیک وب سایت باید به انها توجه کرد نام برده شد. در این مقاله بیشتر به این موضوعات خواهیم پرداخت.

فونت در طراحی گرافیک سایت

سعی کنید از فونت مناسب در طراحی سایت استفاده کنید به دلیل اینکه استفاده ازفونت مناسب در ساخت سایت قدرت خوانایی وب سایت را بالا خواهد برد. در طراحی گرافیک سایت تا آنجا که می توانید از تغییر دادن رنگ و استفاده از رنگ های مختلف در ساخت وب سایت پرهیز کنید تا طراحی وب سایت خود را ساده و شکیل نشان دهد

برای این منظور می توانید از رنگ هایی که در لوگوی برند خود بکار بردید در طراحی  وبسایت استفاده کنید . یکی از نکات مهم در طراحی گرافیک سایت این است که اطلاعات تماس تان را بصورت واضح و مشخص در دسترس کاربرین طراحی سایتقرار دهید.زیرا هر اندازه  اطلاعات تماسی شما قوی تر باشد، بیننده بیشتر اعتماد کرده و اعتبار برندتان و متقابلا وبسایت تان بالا تر خواهد رفت.

رنگ در طراحی گرافیک سایت

در بعضی از وب سایت ها ترکیب های جالبی ار رنگ استفاده شده است که احساس خوبی به مخاطبین طراحی سایت خود انتقال می دهد. در طراحی گرافیک سایت باید بدانیم که هر رنگ در کنار رنگی دیگر هویتی تازه و جدید ایجاد می کند. رنگ بندی در طراحی وب  بخش بااهمیتی از طراحی گرافیک وب سایت را شامل می شود. اما برای انتخاب صحیح رنگ در ساخت وبسایت چه اقدامی باید انجام داد؟

ابزارها و سایتهای متنوعی فراوانی برای راهنمایی گرافیست در انتخاب ترکیب رنگی خوب در فضای مجازی  وجود دارد. به عنوان مثال می توان  نرم افزار Adobe Kuler در این زمینه نام برد.

در ساخت سایت طراحی گرافیکی سایت مهم ترین قسمت کار می باشد. که باید به دست طراحان گرافیست خبره انجام گیرد. در پروژه طراحی سایت باید بین طراح سایت و طراح قالب و گرافیست رابطه بسیار خوبی وجود داشتهدباشد تا بتوان یک وب سایت خوب طراحی گردد.

راه حل دیگری که در زمینه انتخاب رنگ مناسب در پروژه های طراحی سایت وجود دارد دیدن وبسایت های حرفه ای مرتبط با پروژه است. ‌بازدید وب سایت های حرفه ای باعث خواهد شد تا قدرت آنالیز رنگ شما افزایش پیدا کند. برای کسب این مهارت ویژه میتوانید به وبسایتهای Template Monster یا Theme Forrest مراجعه کرده و پروژه ای را  که در نظرتان است را سرچ کنید تا رنگ بندیهایی حرفه ای در این زمینه را مشاهده کنید.

در زمینه طراحی وب سایت باید بدانید که رنگ‌ها می توانند احساسات مخاطبین طراحی سایت  را برانگیخته کنند و آنهادرا را تحریک کنند و یا میتوانند به کاربرین طراحی سایت احساس آرامش  را انتقال داده و آنها را خوشحال کنند.

طراح گرافیک سایت باید در طراحی گرافیکی سایت با استفاده از نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و کرل کار طراحی وبسایت را انجام دهد. اگر طراح سایت آشنایی نسبی با این نرم افزارها داشته باشد می تواند به راحتی مراحل طراحی گرافیکی وب سایت را جلو ببرد.