بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
طراحی گرافیک سایت قسمت اول
طراحی گرافیک سایت قسمت اول تمامی مقالات

طراحی گرافیک سایت قسمت اول

در اول مقاله طراحی گرافیک سایت  لازم است تا در هیمن ابتدا یک نکته بسیار مهم در طراحی سایت را عنوان کنیم سپس باقی مانده مسائل را به دنبال این نکته مطرح کنیم. آن نکته بسیار مهم در طراحی وب این است که تمامی بازدیدکنندگان در  طراحی سایت  در همان چند ثانیه ابتدایی تصمیم میگیرند که از وب سایت شما دیدن کنند یا نه ؟ با این گفته می توان نتیجه گرفت که در نگاه اول این طراحی گرافیک وبسایت می باشد که میتواند انگیزه بازدید از سایت را در بیننده ایجاد کند . به عبارت دیگر اگر قالب وب سایت زیبا و منطقی باشد در جذب مخاطب در طراحی سایت می تواند بسیار موثر عمل کند و مخاطب را تشویق کند تا سایر صفحات سایت را بازدید کند.

در عصر تکنولوژی داشتن یک وب سایت در دنیای مجازی مانند تلفن، فکس و سیستم پیامگیر تلفن برای کسب و کار به شمار می آید. وجود وب سایت باعث برقراری ارتباط بهتر با مردم می شود و می توانند خدمات و محصولات ما را به بازدیدکننده ها و مشتریان معرفی کند.

تعاریف مختلفی برای طراحی گرافیک سایت ارائه شده است. بهترین تعریفی که در اینجا می توان آورد این است که طراحی گرافیک سایت که تشکیل شده از طراحی حروف، قالب گرافیکی سایت، تصویرسازی، عکاسی و چاپ و … می باشد. هدف از گرافیک در طراحی وب سایت ارائه اطلاعات یا آموزش به صورت دیداری و بصری در سایت است.

در طراحی وبسایت بالا بردن ترافیک سایت از فاکتور اساسی و مهمی در موفقیت در ساخت سایت به شمار می آید و این مسئله هنگامی عملی خواهد شد که سایت به خوبی و بر اساس اصول گرافیک در طراحی سایت ساخته شده باشد.

به عبارت دیگر یکی از نکات اساسی و مهمی که قادر می باشد در جذب مشتری در طراحی سایت تاثیر گذار باشد و به دنبال آن درآمد و سود بیشتر را برای کارفرمایان طراحی سایت به دنبال داشته باشد مسئله ی طراحی گرافیک در ساخت وبسایت است که این موضوع شامل تصاویری که در ساخت وب سایت از آنها استفاده می کنیم و رنگ بندی بکار رفته در سایت ، ساختار ارائه اطلاعات گوناگون ، حجم طرح گرافیکی سایت و نوع آن است . گرافیک در طراحی سایت برای نگهداری بیشتر مشتری در وب سایت نیز می تواند بسیار موثر باشد به عبارت دیگر اگر در طراحی وب  شما از گرافیک زیبا و مناسب استفاده نشده باشد، بازدیدکنندکان طراحی سایت فورا وبسایت را ترک می کنند زیرا سایت برایشان کسل کننده خواهد بود و اصلا جذابیتی ندارد و فقط باعث گیج شدن آنان میشود .

طراحی گرافیک سایت می تواند شامل مراحل زیر شود:

  • طراحی لوگوی سایت بر اساس استانداردها
  • طراحی حرفه ای شعارهای تبلیغاتی مورد نظرتان
  • طراحی بنر  که بیشتر جنبه تبلیغاتی را در ساخت سایت به عهده دارد
  • طراحی کلی رابط گرافیکی پروژه در طراحی سایت
  • ساختار بندی وب سایت از نظر طرح و رنگ در طراحی سایت

در مقالات آینده طراحی گرافیک سایت پیرامون این موضوعات به طور مفصل بحث خواهد  شد‌.