بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
سئو در طراحی سایت قسمت دوم
سئو در طراحی سایت قسمت دوم تمامی مقالات

سئو در طراحی سایت قسمت دوم

در قسمت اول سئو در طراحی سایت مبحث بازاریابی و ایجاد محتوای چند رسانه ای از تکنیک های سئو در طراحی سایت مطرح شد و توضیحات لازم پیرامون آنها ارائه گردد. در این مقاله مباحث دیگری از تکنیک های بهینه سازی در طراحی سایت مطرح خواهد شد.

اصول فنی در ساخت سایت تکنیک سوم

رعایت کردن اصولی فنی و دقت در اجرای آن در دستیابی به موفقیت در ساخت وبسایت الزامی است. با توجه به نوع رتبه دهی موتورهای جستجوگر به وب سایت ها که  خودکار و ماشینی بوده  و هوش انسانی در آنها دخیل نمی باشد برخی اصول فنی در تعیین اهمیت محتوا در طراحی سایت از دید موتورهای جستجوگر از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. ویژگی های مانند طراحی متون سایت جدید و کیفیت فنی موجود در آنها که براساس ماندگاری مخاطب در طراحی سایت سنجیده می شو از اهمیت ویژه ای برخوردارند.
طراحی  کردن سایتی که اصول سئو را رعایت نمی‌کند  هرچند محتوای بسیار خوبی داشته باشد و سایر اصول را نیز رعایت کرده باشد، اثر بخشی خوب در سئو را از دست خواهد داد. رعایت اصول فنی در کد نویسی یک وب سایت در اینجا مشخص خواهد شد.

پیوند از سایت‌های دیگر به سایت اصلی

بک لینک ها از دیگاه موتورهای جستجوگر اهمیت ویژه ای دارند. وجود لینک‌های متعدد و باکیفیت از سایت‌های معتبر به محتوای ایجاد شده در سایت، به معنی با اهمیت بودن و قابل اعتماد بودن متون طراحی سایت می باشد. هرچند اثربخشی پیوند از سایت های دیگر در مقایسه با گذشته کاهش یافته است. ولی همچنان می توان گفت که در اختیار داشتن بک‌لینک‌های مرتبط در وب سایت های  با موضوع مشابه  از اثربخشی مناسبی برخوردار است.
اما راه دریافت بک لینک از وب سایت دیگران چگونه است. در جواب این پرسش باید گفت راه اصولی و پایدار برای دریافت بک‌لینک از وب سایت دیگر ، داشتن محتوای طراحی وب سایت خوب ومنظم است.

باید دانست که محتوا خوب و مناسب با داشتن صبر کافی و با گذشت زمان به صورت طبیعی بک‌لینک‌های متعددی از سوی وب ستیت های دیگر دریافت خواهد کرد. دیگر امروزه خرید بک‌لینک با توجه به پیشرفت‌های اخیر موتورهای جستجو اثربخشی بسیار ناچیزی خواهد داشت و حتی ممکن است موجبات جریمه شدن هر دو سایت  و از بین رفتن تمامیسعی و تلاش ها وب مستر سایت طراحی شده باشد.

پیوندهای داخلی از تکینک های سئو در طراحی سایت

بر اساس اینکه دسترسی به مقالات وب سایت شما پس از ورود کاربرین طراحی سایت به صفحه اصلی سایت چه مقدار آسان و سریع باشد، موجبات تقویت سئو در طراحی سایت شما خواهد شد. به عبارت دیگر کاربرین طراحی سایت باید بتوانند با کمترین تعداد کلیک به عمیق‌ترین صفحات سایت داخلی شما دسترسی پیدا کنند. برای رسیدن به این نقطه  ایجاد پیوندهای داخلی بین صفحات سایت یک روش کارآمد و موثر به حساب می آید.

در اینجا باید اضافه کرد طبقه‌بندی دقیق و علمی متون طراحی سایت تحت عنوان  «دسته‌ها» و اضافه کردن تعداد منطقی «برچسب‌ها» یا «Tag»ها ابزاری است که دستیابی به این هدف طراحی سایت را بیش از پیش آسان می‌کند.

نکته دیگری که در این مقاله سئو در طراحس سایت باید عنوان کرد این است که وجود پیوندهای مستقیم از صفحه‌ی اصلی به صفحات مهم و اصلی سایت است. این پیوندها می‌توانند در منوی اصلی سایت یا در پابرگ سایت قرار بگیرند. برای آگاهی از سایر تکنیک های سئو در طراحی وب  به مقاله بعدی سئو در طراحی سایت مراجعه فرمائید.