بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
سئو در طراحی سایت
سئو در طراحی سایت تمامی مقالات

سئو در طراحی سایت

در طراحی وب سایت سئو نقش کلیدی و بسیار مهمی دارد. اگر اصول سئو در طراحی وبسایت زیر پا گذاشته شود دیگر وب سایت ساخته شده قدرت آن را ندارد به درستی توسط موتورهای جستجو دیده شده و به رتبه های بالایی در جستجو دست یابد. این امر می تواند ضربه بسیار بزرگی به اهداف وب سایت وارد کرده و مرگ خاموش در طراحی سایت را برای آن به دنبال داشته باشد. درسلسله مقالات سئو در طراحی سایت قصد داریم تا مهمترین نکات سئو را که باید توسط وب مستر سایت طراحی شده رعایت شده تا موفقیت در طراحی وب سایت بدست آید را به زبان ساده بیان کنیم.

تکنیک های سئو در طراحی سایت

همانطوریکه می دانیم مبحث سئو مبحث بسیار پیچیده ای بوده و برای رسیدن به آن تکنیک‌های گوناگونی وجود دارند. در این مقاله و چهار مقاله دیگر که در ادامه این مقاله منتشر خواهد شد ما با یکدیگر  اصول بنیادین در سئو یا بهینه‌سازی در طراحی وب سایت را مرور خواهیم کرد. آنچه که شما در این سری از مقالات سئو با آنها آشنا خواهید شد عبارتند از:

  • بازاریابی محتوایی در ساخت وب سایت
  • ایجاد محتوای چندرسانه‌ای
  • اصول فنی سئو در طراحی سایت
  • بک‌لینک یا پیوند از سایت‌های دیگر به وب ساین اصلی
  • پیوندهای داخلیوب سایت
  • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی برای بهبود رتبه وب سایت
  • نقش کلمات کلیدی در سئو
  • نسخه‌ی موبایلی یا قالب طراحی سایت واکنشگرا
  • عملکرد کاربر در صفحه‌های سایت
  • رتبه دامنه

نقش بازاریابی محتوا در اصول سئو در طراحی سایت

جذب مخاطبان در ساخت وبسایت با استفاده از محتوای طراحی سایت خوب و باکیفیت بهترین  شیوه برای سئو سایت یا بهینه‌سازی در ساخت سایت می باشد. در این شیوه طراحی محتوای خوب و با کیفیت که بتواند نظر مخاطبان طراحی وب را به خود جلب کند در اولویت قرار می‌گیرد. ایجاد محتوا در طراحی وب سایت می‌بایست بدیهی است که هرچه تولید محتوا منظم تر و پیوسته صورت بگیرد نتیجه‌ی به دست آمده نیز بهتر خواهد بود و وب سایت طراحی شده دارای رتبه بهتری خواهد شد.

محتوای چندرسانه‌ای

اگرا بخواهیم محتوای چند رسانه ای را در طراحی سایت توضیح دهیم باید بگوییم محتوای موجود در وبسایت‌ها از انواع مختلفی تشکیل می‌شود. این انواع عبارتند از جمله های متنی ، پیام های صوتی ، تصاویر های مختلف ، انواع ویدیو و …. برای دستیابی به سئوی خوب ایجاد محتوا با انواع چندرسانه‌ای و سایر شیوه‌های مدرن اطلاع‌رسانی می‌بایست مورد توجه قرار بگیرد.

باید مد نظر داشت که موتورهای جستجو توانایی بالایی در  تشخیص نوع محتوای موجود در صفحات سایت را دارا هستند و ممکن است علاوه بر جستجوهای خاص روی نوع محتوا در ساخت وب سایت صفحاتی از سایت را که دارای محتوای چند‌رسانه‌ای هستند را بالاتر از سایر سایت‌ها موجود در جستجو رتبه‌بندی نمایند. برای آموختن سایر مباحث سئو در طراحی سایت به مقاله سئو در طراحی سایت قسمت دوم بخش دوم مراجعه فرمائید.