بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
امنیت در طراحی سایت قسمت پنجم
امنیت در طراحی سایت قسمت پنجم تمامی مقالات

امنیت در طراحی سایت قسمت پنجم

در قسمت پنجم از سلسله مباحث امنیت در طراحی سایت پیرامون بعضی دیگر از خطاهای رایج که می تواند امنیت در طراحی سایت را با مشکل جدی مواجه سازد اطلاعاتی را به شما خواهیم داد

قالب‌ها و افزونه‌های قفل شکسته و خطرات امنیتی

قالب‌ها و افزونه‌های قفل‌شکسته یکی دیگر از سرچشم های  ایجاد اشکال‌های امنیتی در طراحی وب سایت می باشد.  داوطلیین طراحی سایت باید توجه داشته باشند که ممکن است برخی از این قالب ها و افزونه های که بصورت غیر قانونی در فضای مجازی برای مشتاقان حضور در دنیای مجازی و ساخت سایت منتشر شده اند دارای باگ های که در اثر قفل شکستن به وجود می آیند باشند و یا بطور عمد کد های را در آنها به منظور سرقت اطلاعات کاربرین طراحی وبسایت کد نویسی کرده باشند و وبسایت شما را با خطر جدی مواجه سازند.

خطر استفاده از افزونه‌های ناشناخته

همانطوریکه گفته شد سیستم‌های مدیریت محتوا متن باز دارای صدها و هزاران افزونه‌ی رایگان می باشند که امکانات طراحی سایت زیادی را به وب سایت های ساخته شده اضافه می‌کنند. با این حال تمامی این افزونه‌ها که در ساخت سایت متن باز مورد استفاده قرار می گیرند دارای کیفیت و امنیت یکسانی نیستند. در هنگام انتخاب افزونه ها برای اضافه کردن به طراحی وبسایت باید به این نکته دقت کنید که افزون های مورد اعتماد هستند  که تعداد کاربران بیشتری داشته باشند، از نظر کاربران امتیازات بهتری دریافت کرده باشند و به صورت منظم به‌روزرسانی شوند.

تبلیغ: ساخت وبسایت هایی با درجه امنیت بالا در طراحی سایت و قیمت مناسب را با کانون ساخت وب سایت وب ساز تجربه کنید.

دقت در انتخاب نام کاربری از موارد مهم امنیت در طراحی سایت

انتخاب نام کاربری مناسب  و رمز عبور غیرقابل حدس زدن که تلفیقی از شماره و حروف کوچک و بزرگ باشد برای ورود به بخش مدیریت یکی دیگر از نکات  مهم امنیت در طراحی سایت به شمار می‌رود. از دیگر مباحثی که در این بخش باید به آن توجه داشت تغییر دادن مسیر ورود به بخش مدیریتمی باشد که می تواند باعث جلوگیری از ورود سودجویان به بخش مدیریت در ساخت وبسایت شود.

انتخاب میزبان اینترنتی خوب امنیت شما را در فضای مجازی تضمین خواهد کرد

در دنیای مجازی باید توجه داشت کن برخی از میزبان‌های وب سایت های ارزان‌قیمت و اشتراکی، دارای متخصصین خبره برای حفظ امنیت سرورهای ارائه شده نیستند. زمانی که شما می خواهید از سرورهای اشتراکی استفاده کنید  اگر امنیت کافی در این سیستم‌ها رعایت نشده باشد، در صورت هک شدن هر کدام از وب سایت های که داخل این سرور وجود دارند  فرد مهاجم قدرت دسترسی کافی برای هک تمامی سایت‌های میزبانی شده روی آن سرور را به دست خواهد آورد. متخصصین طراحی وب وبساز با دقت کامل در انتخاب بهترین و امن ترین سرورهای ایرانی امنیت در ساخت سایت را برای متقاضیان طراحی سایت خود به ارمغان آورده اند.