بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
راههای مختلف تبدیل شدن به یک شاخ مجازی
راههای مختلف تبدیل شدن به یک شاخ مجازی تمامی مقالات

راههای مختلف تبدیل شدن به یک شاخ مجازی

افزایش روز افزون چِهره‌های نمکین، عجیب وَ ترکیبی

از دیگر شرایط تَبدیل شدن به یک چِهره دَر دنیای مجازی، داشتن طبعی شوخ وَ طنزآلود است.

در این چند مدت، تعداد اشخاصی که دَر دنیای مجازی بوسیله کلیپ‌ های طنزی که می‌ سازند کسب شهرت کرده اند دَر حال افزایش است.

عرفان، محمّدامین، محسن، علی، کامیار، محمّد، متین و غیره از جمله افرادی هستند که با کار های طَنز خود وَ نشان دادن چِهره‌های اخلاقی، مخاطبان فراوانی را جذب کرده‌ اند. بعضی از این چِهره‌ها با حاضر شدن در بعضی برنامه‌ها افزون بر یک چِهره مَجازی به چهره‌ ای تلویزیونی هم تبدیل شده‌ اند که از این روش هم مخاطَبان زیادی را جذب کرده‌ اند.

عمده فعّالیت این گروه پس از به شهرت رسیدن، ساخت کلیپ‌ های طنز وَ گاهی تَبلیغاتی است.

چهره‌ های عجیب غریبراههای محتلف تبدیل شدن به یک شاخ مجازی

گروه دیگر شاخ‌ های مجازی را اشخاصی تشکیل می‌ دهند که تلاش می کنند با عجیب نشان دادن چِهره خود، بیننده را جذب کُنند.

از جمله این شاخ‌ های دنیای مجازی، دختری اَست که با عمل‌های جراحی بسیار وَ بکارگیری گریم‌ های خاص، دَر عکس‌ هایش چهره‌ ای ترسناک از خود نشان می دهد وَ در تلاش اَست با عجیب نشان دادن خود، مخاطَبانش را که بیشتر نوجوانان می باشند حفظ کند.

او بطور مرتب عکس‌ هایی را از زندگی روزمره‌اش با چهره‌ ای عجیب دَر دنیای مجازی به‌اشتراک می‌ گذارد.

در کنار این دختر، اشخاص دیگری هم هستند که با تزریق‌ های پروتز شگفت آور و یا عمل‌ های بینی به شکل‌ های غیر طبیعی تلاش می کنند چهره‌ ای متفاوت را بَرای خود بسازند.

حسین اسدی، استاد اِرتباطات وَ کارشناس رسانه درباره چرایی شاخ‌ پروری دَر دنیای مجازی میگوید: افرادی که به شاخ‌مجازی تَبدیل می شوند به خوبی به ظرفیّت این فضا پی برده‌ اند. آن ها عمدتا اشخاص باهوشی می باشند که با کار های نه‌ چندان پَسندیده دنبال کُنندگانی را با خود همراه می‌ کنند.

وی اضافه می کند: این عده گاه لشکر مَجازی به مسیر می اندازند وَ مدعی می‌ شوند که توانا به انجام کار های بزرگ می باشند.

این کارشِناس اِرتباطات با تأكيد بر لزوم فرهنگ‌سازی دَر حوزه بهره‌مندی از شبکه‌ های اجتماعی میگوید: بدون تردید حضور تأثیرگذار وَ مفید دَر دنیای مجازی نیازمند نوعی فرهنگ‌ سازی است. نباید از ظرفیّت شبکه‌ های مجازی غافل شد. چنانچه به کاربَران آگاهی دهیم که توانایی آنرا داشته باشند بین خُوب وَ بد تمایز قائل شوند عدّه‌ای، دیگر این اِجازه را به خود نمی دهند که از سادگی مردم سوء استفاده کُنند. متاسّفانه در این چند مدت مشاهده شده که خیلی از هم این شاخ‌ های مجازی مردم را فریب داده‌ اند. عمدتاً کالا های بسیار بی‌کیفیّتی از جانب این اشخاص تبلیغ میشود که بهره‌مندی از آن ها میتواند مشکلاتی را بَرای مردم درست کند.

ترکیب کن، چِهره شو!راههای محتلف تبدیل شدن به یک شاخ مجازی

این روز ها برای شاخ شدن دَر دنیای مجازی هر فردی دست به یک نوآوری جدید می‌ زند تا مورِد توجّه قرار گیرد.

در بین این ابتکارات، عده ای از افراد با مخلوط کردَن مواد غذایی یا غیرغذایی و به یک‌باره خوردن آن ها، نظرها را به خود جلب کرده‌ اند.

از جمله شاخ‌ های مجازی موادی نظیر آبلیمو، تخم‌مرغ، ژله، ماده های شوینده وَ سبزی را با هم مخلوط کرده وَ سر میکشَد وَ فرد دیگر با نمک زدن به گوشت خام وَ خوردن آن دَر دنیای مجازی به شهرت رسیده است.

در اصطلاح، فعّالان حاضر دَر دنیای مجازی به این گونه از شاخ‌ ها، «ترکیبی زن» می‌ گویند. تعداد این اشخاص اکنون در حال افزایش است وَ جوان‌ هایی هستند که با دنبال کردن مسیر ترکیبی زن‌ های اولیّه، تلاش می کنند با مخلوط کردَن مواد مختلف وَ خوردن آن، بَرای خود شهرت به دست آورند.