بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
طراحی لوگو

طراحی لوگو

یک علامت یا نشانه خاص

که تداعی گر یک معنا و مفهوم ویژه ای در ذهن مردم باشد

از دیر باز همواره مورد توجه گروه ها بوده است امروزه از این علامت خاص تحت عنوان

نشانواره یا لوگو نام برده می شود

لوگو از ضروریات هر کسب و کاری

برای دست یافتن به موفقیت های بزرگ به شمار می آید

و به منزله شناسنامه ای از یک برند محسوب خواهد شد که در ذهن مخاطب از راه دیدن ماندگار می شود. در تعریف تجاری لوگو را به علامت گرافیکی خاصی تشبیه کرده اند که توسط تاجران و یا موسسات گوناگون برای برجسته کردن و متمایز شدن از سایر رقبا مورد استفاده قرار می گیرد. باید به خاطر سپرد که طراحی لوگو عنصری لازم برای رسیدن به موفقیت در تجارت می باشد اما هرگز کافی نخواهد بود. در ادامه مقاله طراحی لوگو به موارد زیر خواهیم پرداخت.

اهداف طراحی لوگو

لوگو بر حسب نوع یا جایگاهی که به کار گرفته می شود می تواند دارای اهداف متعددی باشد. اما اصلی ترین و مهم ترین هدف طراحی لوگو شناخته شدن از سایر رقیبان و انتقال برتری های خود در یک نگاه به بیننده و دست یافتن به موفقیت های روزافزون و بیشتر می باشد.

فاکتورهای مهم در طراحی لوگو

لوگو موفق با قرار دادن علائم و نشانه ها کنار یکدیگر و نوشتن بافونت خاص طراحی نخواهد شد. بلکه طراح لوگو باید گرافیستی زبردست بوده و بر فاکتورهای مهم در طراحی لوگو تسلط کامل داشته باشد. مهمترین فاکتورهای که برای طراحی لوگو موفق مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

دانش روانشناسی رنگ : آشنایی با علم روانشناسی رنگ و نحوه درست بخدمت گرفتن آن در ساخت لوگو یکی از مهمترین فاکتورهای طراحی لوگو به شمار می آید. طراح لوگو باید بر تاثیراتی که رنگ در بیننده می گذارد آگاهی کامل داشته باشد و در نحوه تلفیق کردن رنگ ها و ایجاد زیبایی متناسب با هدف طراحی لوگو استادانه عمل کند.

داشتن تجربه : طراح لوگو باید استاد دیده بوده و از تجربه کافی در زمینه طراحی لوگو برخوردار باشد به این معنا که با روحیات و سلیقه های مردم آشنایی داشته باشد و طراحی لوگو را با توجه به اهداف و سلیقه مخاطبین خود انجام دهد.

آشنایی با علایم و برچسب ها : علامت ها و شکل های گرافیکی می تواند بیانگر حرف های خاص باشند و مفاهیم ویژه ای را انتقال دهند. اگرچه ممکن است مردم عادی با این معنا و مفاهیم آشنایی نداشته باشند ولی از دید متخصصین لوگو این یک عیب بزرگ محسوب می شود که علامتی در غیر محل خود بکار گرفته شود و معنای متفاوت با هدف اصلی لوگو داشته باشد. آشنایی با علایم و برچسب ها از ضروریات طراحی لوگو محسوب می شود.

فونت فارسی در کلمات کلیدی : یک اشتباه رایج در طراحی لوگو استفاده از فونت انگلیسی می باشد که از دید متخصصین طراحی اصلا کار مناسبی نخواهد بود. زیرا همواره یکی از راههای موفقیت یک لوگو قابل فهم بودن آن برای عموم مردم است و این یک عیب بزرگ در طراحی لوگو به شمار می آید که برای طیف خاص طراحی شود. اما در طراحی لوگو اختصاصی مثل لوگو زبانکده ها استفاده از فونت های مناسب با آن زبان که هم سو با هدف اصلی طراحی لوگو باشد مانعی نخواهد داشت.

سادگی و زیبایی : یک لوگو موفق لوگوی است که علاوه بر زیبایی ، دارای سادگی نیز باشد. شانس موفقیت لوگو شلوغ و پیچیده بسیار کم خواهد بود. طراح لوگو همواره باید به عنصر سادگی در طراحی توجه داشته باشد و از این توان برخوردار باشد که بتواند مفهوم اصلی و پیام ویژه لوگو را با سادگی به کاربر منتقل کند.

طبق آنچه که تا اینجا گفته شد بخوبی مشخص می شود هر کسی که با فتوشاپ و یا ادوب آلستره آشنایی داشته باشد و بتواند چند فونت را تغییر داده و شکلی خاصی ترسیم کند از عهده طراحی لوگو بر نخواهد آمد. بلکه باید در این زمینه تجربه و مهارتی ویژه کسب کرد و از تلفیق تجربه و مهارت خود با یکدیگر لوگوی موفق طراحی کند.

خطر طراحی لوگو بدست افراد آماتور

در فضای مجازی با جستجو کلمه طراحی لوگو با مراکز طراحی مختلفی روبه رو می شوید که به طراحی لوگو می پردازند. کارفرمایان باید توجه داشته باشند که طراحی لوگو امری هست که یکبار برای همیشه انجام می گیرد و به منزله شناسنامه ای از شما در ذهن مخاطب نقش خواهد بست. پس ضروری است که طراحی لوگو خودرا به دست حرفه ای های طراحی لوگو بسپاریم تا لوگو حرفه ای طراحی شده بتواند زمینه موفقیت ما را فراهم کند. هشدار جدی متخصصین طراحی سایت وبساز به افرادی که قصد طراحی لوگو دارند این است که مواظب افراد سودجو و فرصت طلب باشند که آنها را فریب ندهند و سیمای شان را با طراحی لوگوی غیرحرفه ای در اذهان مردم بد جلوه ندهند.

چرا طراحی لوگو با وب ساز

شرکت فناوری اطلاعات وب ساز با بیش از سی و پنج متخصص کار کشته در زمینه ساخت سایت و گرافیک و شش مدیر با تحصیلات و تجربیات ویژه به منظور نظارت بر فعالیت های آنها یکی از بهترین شرکت های ایرانی در زمینه طراحی سایت و گرافیک و طراحی لوگو می باشد که با چشمانی باز و با تکیه بر تجربیات گرانبها گرافیست های حرفه ای خود اقدام به طراحی لوگو می کند. با طراحی لوگوی وب ساز شاه کلید موفقیت خود را در دست بگیرید.
  • طراحی لوگوی بلوط
  • طراحی لوگوی قبا
  • طراحی لوگوی دکو
  • طراحی لوگوی زوبین
  • طراحی لوگوی طوبا
  • طراحی لوگوی سیخا
  • طراحی لوگوی قو
  • طراحی لوگوی نما
فرم درخواست طراحی لوگو