بسم الله الرحمن الرحیم
وب ساز
ثبت نام ورود
بهنیه سازی

بهنیه سازی

بهینه سازی یا سئو

رمز اصلی موفقیت در طراحی سایت به شمار می آید

که علاوه بر اجرای دقیق آن از طرف متخصصین طراحی سایت

باید بطور کامل توسط وب مستر سایت طراحی شده در طراحی محتوا سایت نیز رعایت گردد

اصول بهینه سازی در طراحی سایت به دسته داخلی و خارجی تقسیم می شوند

این مقاله به عوامل موثر داخلی در بهینه سازی خواهد پرداخت.

عوامل موثر داخلی ، عواملی هستند که بوسیله طراح سایت و یا گروه طراحی سایت در ساخت وبسایت اعمال می شوند و به دو دسته تقسیم خواهند شد. دسته اول کد نویسی صفحات سایت و دسته دوم ساختار سایت می باشد.

کد نویسی صفحات سایت در بهینه سازی

گروه یا تیم طراحی سایت برای محقق شدن اهداف طراحی باید نکات زیادی را در کد نویسی صفحات سایت مورد توجه قرار دهند این نکات به ترتیب عبارت است از:

مقدار متن صفحه در بهینه سازی

طبق اصول بهینه سازی درطراحی سایت صفحاتی که فقط از چند جمله تشکیل شده اند هرگز نخواهند توانست در رتبه های بالای موتور های جستجوگر قرار بگیرند. محتوا در طراحی کارآمد سایت معمولا دارای تعداد کلمات مشخصی می باشد و اگر طراح سایت تعداد کلمات کمتر یا بیشتر از اندازه مشخص را در طراحی محتوا سایت خود مورد استفاده قرار دهد ، صفحات سایت ساخته شده با اصول بهنیه سازی در طراحی سایت هماهنگی نداشته و به نتایج مطلوبی دست پیدا نخواهند کرد.

تعداد کلمات بهینه شده در ساخت وب سایت معمولا بین 500 تا 3000 کلمه برابر با 2000 تا 20،000 کاراکترخواهد بود. صفحات موجود در طراحی اصولی سایت معمولا کمتر پانصد کلمه نخواهند داشت و بیش از سه هزار کلمه نیز در مطابق با قوانین بهینه سازی در طراحی وب سایت نخواهند بود.

تعداد کلمات کلیدی در بهینه سازی صفحات

در صفحات بهینه شده کلمات کلیدی باید حداقل سه تا چهار بار در متن صفحه استفاده می شود. مسلم است که تکرار کلمه کلیدی درصفحات بزرگتر بیشتر خواهد بود.

بهترین نتایج در جستجوگرها زمانی مشاهده می شود که یک عبارت کلیدی به صورت ترکیبی چندین بار در صفحه مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال عبارت کلیدی " بهینه سازی در طراحی سایت " را در نظر بگیرید. استفاده از عبارتی مانند طراحی سایت بهینه سازی شده ، طراحی بهینه سایت یا طراحی کلمات بهینه سازی شده در سایت می تواند صورت ترکیبی بهینه سازی در طراحی سایت باشد. آنچه که در طراحی حرفه ای سایت روشن می باشد این است که وب مستر سایت باید به دقت مواظب تعداد کلمات کلیدی صفحه باشد تا بتواند مورد توجه موتور های جستجوگر واقع شود.

رابطه بین بهینه سازی و چگالی کلمات کلیدی

معنای چگالی کلمات کلیدی در ساخت وب سایت چیست؟ با یک مثال جواب شما روشن می شود فرض کنید کلمه کلیدی -بهینه سازی- در متنی به اندازه صد کلمه پنج بار مورد استفاده قرار گرفته است . در اصلاح می گوییم چگالی کلمه -بهینه سازی- در متن پنج درصد می باشد.

در طراحی هدفمند سایت رابطه بین بهینه سازی و چگالی کلمات کلیدی رابطه مشخصی می باشد. مقدار بهینه برای چگالی کلمه کلیدی در طراحی وب سایت حرفه ای هفت و نیم در صد می باشد. بدیهی می باشد همانطور که استفاده کمتر از کلمات کلیدی می تواند اثرات منفی روی طراحی متون سایت بگذارد استفاده بیشترکلمات کلیدی هم در متن موجب خواهد شد که صفحه وب سایت شما توسط موتورهای جستجوگر به عنوان اسپم شناخته شود و از چرخه جستجو کنار گذاشته شود.

محل سکونت کلمات کلیدی در صفحات بهینه سازی شده

سعی کند که همواره محل سکونت کلمه کلیدی در صفحات سایت شما در ابتدای متن باشد زیرا بسیاری از کارشناسان بهینه سازی به این امر معتقدند که استفاده از کلمه یا عبارت کلیدی در ابتدای یک سند می تواند تاثیر مثبتی در امتیاز دهی موتور های جستجو گر به یک صفحه داشته باشد. لازم است به یاد داشته باشید برای اینکه وب مستر موفقی باشید هرگزنباید از کنار کوچکترین نکات بهینه سازی بی تفاوت عبور کرد.

فرمت متن در بینه سازی

فرمت متن به همان تگ های زبان اچ تی ام ال گفته می شود که بر سر متون در طراحی سایت در خواهند آمد. مهمترین نکته ای که در فرمت متن در بهینه سازی وجود دارد این است که سعی کنید از کلمات کلیدی درعنواین طراحی محتوا سایت خود بطور مطلوب استفاده کنید. همانطور که می دانید عنواین سایت با فرمت مختلف h مورد استفاده قرار خواهند گرفت. همچنین درهر محتوی درطراحی سایت بهینه سعی کنید دو یا سه مرتبه کلمات کلیدی را با تگ strong بکار برده تا مورد توجه موتورهای جستجو گر قرار بگیرد.

تگ TITLE یا عنوان در بهینه سازی

تگ عنوان یکی از تگ های بسیار مهم در بهینه سازی سایت محسوب می شود که اولین اطلاعات را در مورد صفحه سایت شما به کاربر می دهد. تگ TITLE یا عنوان در بهینه سازی به همان کلماتی گفته می شود که در سربرگ صفحات سایت مورد نمایش قرار می گیرد و نه تنها باید شامل کلمات کلیدی باشد بلکه باید قابلیت جذب مشتری در طراحی سایت را نیز داشته باشد. بر طبق اصول طراحی سایت 50 تا 80 کلمه از عنوان در جستجوگر ها نمایش داده می شوند بنابراین سعی کنید همیشه تعداد کلمات عناوین سایت شما بین این دو عدد بوده تا عنوان های شما بطور ناقص نمایش داده نشود.

رابطه بهینه سازی با وجود کلمات کلیدی در لینک ها

یکی از قوانینی که در اصول بهینه سازی در طراحی وب سایت به آن پرداخته شده است وجود کلمات کلیدی بصورت لینک در طراحی محتوا وب سایت می باشد باید گفت که بهینه سازی حرفه ای در ساخت سایت زمانی تحقق پیدا میکند که کلمات کلیدی سایت در لینک ها ی مهم سایت هم وجود داشته باشند. این لینک ها بهتر است به صفحات سایت داخلی ارجاع داده شوند البته لینک دادن به سایت های دیگر با رنکینگ بالاتر هم اشکالی ندارد.

ویژگی «ALT» در بهینه سازی تصاویر

تصاویردرطراحی سایت دارای یک ویژگی اختیاری خاص به نام ویژگیALT یا متن جایگزین می باشند. پر کردن متن جایگزین در بهینه سازی تصاویردرطراحی سایت دارای اهمیت بسیار ویژه ای می باشد زیرا هرگاه مرورگر به دلایلی قادر نباشد که تصاویر بکار گرفته شده در طراحی قالب سایت را دانلود کند متن جایگزین تصاویر را که با تگ ALT مشخص شده اند به نمایش در خواهند آورد. پر کردن دقیق متن جایگزین در ساخت سایت از وظایف اصلی وب مستر سایت می باشد که نقش مهمی در طراحی حرفه ای سایت به عهده دارد.

تاثیر متا تگ description در بهینه سازی

صفحات در سایت بوسیله تگ description مورد توصیف واقع می شوند. اگرچه رتبه شما در موتور های جستجوگر به وسیله این تگ تشخیص داده نمی شود اما باید گفت بسیاری از جستجوگر ها ازجمله مهمترین آنها یعنی گوگل محتوی این تگ را به عنوان اطلاعات صفحه در نتایج جستجو خود به نمایش در خواهند آورد. پس برای اینکه مورد ترک زود هنگام کاربرین وب سایت خود واقع نشوید محتوای این تگ را دقیقا با متون طراحی سایت خود منطبق سازید و پر کردن آن با اطلاعات غلط جدا خودداری کنید.

لازم به یا آوری می باشد که یک موقعیت مناسب در صفحات جستجوگر ها همیشه نمی تواند تضمین کننده بازدیدکنندگان طراحی سایت بالا باشد. زیرا جستجوگران هنکام کلیک کردن روی لینک های جستجو به تگ توضیحات هم نگاه کرده و در صورت جذب شدن بر روی لینک سایت شما کلیک خواهند کرد تا وارد وب سایت شما شوند.پس همواره سعی کنید که محتوی تگ توضیحات خود را آموزند و جذاب قرار دهید تا قابلیت جذب مخاطب در طراحی سایت را داشته باشند.

ساختار سایت در بهینه سازی

دسته دوم از عوامل موثر داخلی در بهینه سازی ، ساختار سایت می باشد. شش فاکتور در ساختار سایت تاثیر گذار خواهند بود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

نقش تعداد صفحات در بهینه سازی

هرچقدر امپراتوری شما در فضای مجازی بزرگتر باشد از سوی موتور های جستجوگر بیشتر مورد استقبال قرار خواهید گرفت. پس با اهمیت دادن به نقش تعداد صفحات در بهینه سازی سایت بفکر توسعه امپراطوری خود باشید یعنی با اضافه کردن صفحات جدید به سایت خود بر تعداد صفحات سایت افزوده و سعی کنید مطالب وب سایت خود را همواره به روزکنید.

رابطه بهینه سازی با منو یا ناوبری

بطور معمول در ساختار تمامی سایت ها حداقل یک منو حرفه ای و یا ناوبری وجود دارد. رابطه بهنیه سازی با منو یا ناوبری به معنای قرار دادن کلمات کلیدی در منو می باشد. در مقاله منو در طراحی سایت بطور مفصل راجب این موضوع صحبت شده است.

نام صفحه در بیهنه سازی صفحات

انتخاب نام صفحات مناسب برای وب سایت می تواند در بهینه سازی سایت شما تاثیر گذار باشد همواره سعی کنید در نام صفحات وب سایت خود از کلمات کلیدی استفاده کنید تا تاثیر مثبتی در نتایج جستجو داشته باشد.

اجتناب از زیر شاخه های زیاد در بهینه سازی

اگر تعداد صفحات سایت شما زیاد نمی باشند بهتر است همه آنها را در ریشه اصلی سایت قرار داده و از ساخت زیر شاخه مختلف در سایت خود خوداری کنید زیرا موتور های جستجوگر به صفحاتی که در ریشه سایت طراحی شده قرار دارند اهمیت بیشتری خواهد داد. در مقابل اگر وب سایت شما دارای صفحات متعددی می باشد ، بهتر است صفحات اصلی سایت خود را در ریشه سایت قرار داده و صفحات دیگر را در پوشه های دیگر وارد کنید.

هر صفحه یک کلمه کلیدی

اکثر موتور های جستجوگر برای هر صفحه یک کلمه یا عبارت را به عنوان کلمه کلیدی در نظر می گیرند. بهتر است شما نیز برای به دست آوردن نتیجه بهتر در موتور های جستجوگر به ازای هر صفحه یک کلمه کلیدی تعریف کنید تا بهینه سازی کلمات کلیدی در صفحات رعایت شود. یکی از اشتباهات رایجی که اکثر وب مستر ها در بهینه سازی انجام می دهند تعریف دو یا چند کلمه کلیدی برای یک صفحه می باشد که سبب خواهد شد رتبه مناسبی در موتور های جستجوگر به دست نیاورند.

صفحه اصلی و بهینه سازی

مهمترین کلمه کلیدی را که بیانگر اهداف طراحی سایت است برای مهترین صفحه سایت خود که همان ایندکس می باشد در نظر بگیرید. به عقیده تمامی کارشناسان طراحی سایت صفحه اول سایت بیشترین توان را برای دستیبابی به رتبه های بالا در موتور های جستجوگر داراست پس با درک اهمیت کلمات کلیدی و انتخاب درست آنها ، موفقیت خود را در طراحی سایت رقم بزنید.
صفر تا صد بهینه سازی
سفارش بهینه سازی